Ćwiczenia

Ćwiczenia ramion to dobra metoda na wzmocnienie górnej części ciała, wspomagający utrzymanie prawidłowej postawy ciała. Kiedy wzmacniamy swoje ramiona ułatwiamy sobie wykonywanie wielu innych ćwiczeń, a także codziennych czynności. Ćwiczenia ramion nie są tylko ćwiczeniami siłowymi opierający mi się na podnoszeniu ciężarów. Idealnie sprawdzają się też jako ćwiczenia aerobowe, pływanie czy bieganie. Jakie są najskuteczniejsze ćwiczenia na ramiona? Dlaczego nie wolno pomijać tej partii ciała? 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/cwiczenia-na-smukle-i-mocne-ramiona/ 

Co wchodzi w skład mięśni ramion? 

Mięśnie ramion zbudowane są z: 

Mięśnia dwugłowego (biceps) – umożliwia zgięcie ramienia w stawie ramiennym oraz zgięcie i odwrócenie  przedramienia 

Mięśnia naramiennego – pozwala na zgięcie przedramienia w stawie łokciowym 

Mięśnia trójgłowego (triceps) – zajmuje całą tylną powierzchnię ramienia, umożliwia wykonywanie ruchów prostujących i przewodzących w stawie ramiennym oraz sprostowania w stawie łokciowym 

Mięśnia łokciowego – zlokalizowany jest w tylnej części ramienia i pozwala na prostowanie stawu łokciowego 

Mięśnia kruczoramiennego – umożliwia ruchy przewodzące, zginające oraz obracające na zewnątrz i do wewnątrz 

Wzajemne działanie wszystkich tych mięśni pozwala na wykonanie pełnego zakresu ruchu ramienia. 

Jakie korzyści wynikają z ćwiczeń ramion? 

Ćwiczenia ramion przede wszystkim zwiększają siłę ramienia, poprawiając wyniki w każdym treningu. Nawet w przypadku ćwiczeń, które koncentrują się na innych częściach ciała. Mięśnie spalają więcej kalorii, niż tłuszcz. Posiadanie mocnych ramion może pomóc też osiągnąć skuteczniejszą utratę wagi. Ćwiczenia na ramiona są również idealnym sposobem na wzmocnienie rdzenia, ponieważ mięśnie brzucha angażują się podczas wykonywania wielu ćwiczeń górnych partii ciała. 

Jakie są najskuteczniejsze ćwiczenia na ramiona? 

Jednymi z ćwiczeń, które można wykonać w domu są rozmaite warianty deski. W tym celu wymienić możemy na przykład deskę boczną. Żeby ją wykonać, powinniśmy ułożyć się na prawym boku, z prawą ręką bezpośrednio pod prawym ramieniem. Następnie rozszerzamy nogi i układamy lewą stopę na prawej stronie, a następnie ściskamy brzuch i pośladki, żeby podnieść biodra z podłogi. Wyciągamy lewą rękę prosto w górę w kierunku sufitu. Przetrzymujemy taką pozycję przez określony czas. 

Zobacz też: http://www.polskigeek.pl/cwiczenia-na-bol-w-kregoslupie/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here