jakie jedzenie jest dobre dla mózgu?
fot. Pexels.com

Mózg to najważniejszy organ w naszym ciele, ponieważ odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Co zrobić, aby nasz mózg zachował dobrą kondycję na długie lata? Czy to, co jemy, ma znaczenie dla naszego umysłu? 

Przeczytaj też: http://www.jestemprzytobie.pl/pokarmy-ktore-usprawnia-twoj-mozg-i-pamiec/

Dobra pożywka dla mózgu

Mózg jest odpowiedzialny za właściwą pracę narządów, ruch, mowę i uczucia. Steruje i zarządza całym organizmem, dlatego istotne jest, aby utrzymać go w wyśmienitej kondycji. Możemy zadbać o nasz mózg poprzez odpowiednią dietę. Warto wprowadzić do naszego codziennego życia produkty spożywcze, których składniki odżywcze pomagają usprawniać pracę umysłu. 

Które produkty spożywcze wspierają działanie mózgu?

Niektóre witaminy i mikroelementy mają właściwości poprawiające ukrwienie mózgu, dzięki czemu ten może pracować lepiej. Pewne produkty spożywcze są bogatym źródłem substancji odżywczych zbawiennych dla naszego „myślącego” organu.

  • Ryby – zwłaszcza te tłuste takie jak makrela czy łosoś są bogate w kwas omega-3, który odgrywa ważną rolę w rozwoju mózgu. Tłuszcze omega-3 pomagają nie tylko usprawnić nasz umysł i pamięć, ale również zahamować demencję starczą i przeciwdziałać chorobie Alzheimera. 
  • Orzechy – zwłaszcza włoskie, wzmacniają naszą zdolność do nauki i zapamiętywania. 
  • Kawa – kofeina i przeciwutleniacze zawarte w kawie wpływają korzystnie na pracę mózgu – polepszają naszą koncentrację i czujność, a także poprawiają samopoczucie. 
  • Jagody – zawierają tzw. antocyjany, które pomagają zmniejszyć stres oksydacyjny i zlikwidować stany zapalne odpowiadające za gorszą pracę mózgu.
  • Brokuły – spore źródło przeciwutleniaczy i witaminy K pozytywnie wpływającej na pamięć. 
  • Gorzka czekolada – skład tej czekoladowej słodkości pobudza mózg do pracy. Zawarte w niej flawonoidy odpowiadają za lepszą zdolność do nauki i zapamiętywania. 
  • Kurkuma – jej prozdrowotne właściwości wspomagają rozwój komórek mózgu, łagodzą stany depresyjne i korzystnie wpływają na pamięć.

Zobacz także: http://www.polskigeek.pl/podskorne-zatrzymywanie-wody/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here