Poradnik jak przytyć

W czasach wychudzonych modelek wydawałoby się, że większość osób szuka w internecie porad jak schudnąć. Jednak jest też duża dupa osób, która zainteresowana jest powiększeniem swojej masy. Są to często sportowcy, młodzi chłopcy zaczynający przygodę z siłownią, a także niektóre dziewczyny, które zauważają, że ich koledzy jednak nie podrywają tych chudych dziewczyn. Jeżeli ty też należysz do tej grupy i szukasz sposobów jak przytyc – przeczytaj ten artykuł.

Jedzenie
Aby twój organizm zaczął odkładać jedzenie w tkance tłuszczowej lub mięśniowej, a nie wykorzystywał energię z jedzenia tylko na funkcję życiowe, powinieneś jeść więcej kalorii niż wynosi twoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Jeżeli nie wiesz ile kalorii dziennie powinieneś dostarczać organizmowi użyj kalkulatora dostępnego w internecie i dodaj do wyliczonej liczby ok. 200 kalorii. Jest to pewien sposób na to, by zwiększyć swoją masę.

Co jeść
Sugerowana jest zdrowa dieta, oparta na warzywach, owocach, rybach, kurczaku, węglowodanach zawartych chociażby w ryżu. W tedy najpewniej zwiększy się twoja masa mięśniową, jeżeli ćwiczysz. Przytyjesz też jedząc dowolne ilości słodyczy czy fast foodów, ponieważ dostarczyć organizmowi nadwyżki kalorycznej. Jednak wtedy prawdopodobnie zwiększy się masa twojej tkanki tłuszczowej, która lubi odkładać się chociażby na brzuchu czy w boczkach.

Co jeżeli nie masz apetytu
Jeżeli nie możesz zmusić się do jedzenia większych ilości jedzenia wykorzystaj triki na zwiększenie apetytu. Możesz zacząć od środków zwiększających apetyt (chociażby dla dzieci), które dostępne są w aptece. Świetnie sprawdzają się też specjalne herbatki a nawet niektóre przyprawy. Jeżeli jedzenie odrzuca Cię wizualnie i w tym jest problem to postaraj się by twoje jedzenie ładnie wyglądało. Staraj się podawać je w estetyczny sposób. Jedz na białych talerzach lub kolorowych, unikaj za to czarnych, gdyż zmniejszają apetyt. Wybieraj też duże talerze. Kiedy nakładasz jedzenie na duży talerz on dalej wydaje się pusty i nałożysz więcej niż na mały. Na dodatek dzięki takiemu złudzeniu, że zjadłeś tylko talerz jedzenia, zjesz więcej niż gdybyś zjadł z małego talerza.

Ćwiczenia są dobre
Jeżeli chcesz zwiększyć swoją masę mięśniową świetnie będą dla ciebie ćwiczenia siłowe na każdą partię ciała. Możesz ćwiczyć w domu lub na siłowni. Stopniowo zwiększając obciążenie, które wykorzystujesz do ćwiczeń. Pamiętaj też, by zapewnić sobie odpowiednią ilość białka w diecie, zeby mięśnie mogły rosnąć.
Ćwiczenia aerobowe także są dobre. Wydawałoby się, że dzięki ćwiczeniom cardio chudnie się. Jeżeli jednak nie będziemy przesadzać z czasem poświęconym tym ćwiczeniom mogą one pomóc nam zwiększyć swoją masę. Mianowicie po wykonywaniu takich ćwiczeń mamy wilczy apetyt. Jeżeli zjemy więcej niż spaliliśmy to nadal mamy nadmiar kalorii względem zapotrzebowania.

Co w sklepach
W sklepach dostępne są produkty poglądem w białko, które również pomogą Ci przytyć. W ofercie dostępne są serki czy jogurty o zwiększonej ilości białka. Pamiętaj jednak, że białko w nadmiarze, tak jak i cukier, zamienia się w tłuszcz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here