Szkicowanie dla początkujących

Szkicować może każdy ale nie każdy wie jak zacząć. Być może już próbowałeś swojej przygody z ołówkiem. Nie każdy będzie szkicował te same ilustracje. Jedne osoby lepiej się czują rysując rzeczy martwe, można tu podać przykład owoców, naczyń różnego typu takich jak piękne ozdobione dzbanki, wazy, wazony, kieliszki. Wiele osób czuję się pewnie rysując kwiaty lub przedmioty domowego użytku. Dosyć łatwo jest naszkicować samochód, helikopter lub statek. Gdy szkicujemy przedmioty nieożywione, ważne jest aby zachować właściwe proporcje, choć nie jest to tak ważne jak wtedy gdy rysujemy materię ożywioną. Dlatego dla początkujących jest to bardzo dobry wybór, nie prowadzi to do zniechęcenia a wręcz przeciwnie rozbudzi nasze pragnienia szkicowania. Warto tu skorzystać z pomocy w postaci książek lub stron internetowych. Jest na prawdę wiele materiałów na ten temat. Książki takie poruszają ten temat od podstaw, między innymi mówią jak wybrać odpowiednie miejsce do szkicowania. Jest to niezwykle ważne, bo każdy najdrobniejszy rysunek wymaga skupienia. Gdy miejsce nie będzie ciche i odpowiednio przystosowane do rysowania, osoba początkująca może się łatwo zniechęcić. Jakie powinno to być miejsce? Na pewno pod ręką powinniśmy mieć najpotrzebniejsze przybory, powiemy sobie o tym później. Szkicować możemy przy biurku w biurze albo też na łonie natury. Gdy rysujemy na dworze powinniśmy pamiętać aby zabrać ze sobą dobra i sztywną podkładkę- ułatwi to nam i uprzyjemni pracę. Bardzo często aby odpowiednio się skupić musimy być sami. Swoje prace chcemy pokazać innym wtedy gdy już są skończone i dopracowane, nie wcześniej.

Warto zaopatrzyć się też w komplet ołówków. Potrzebne będą nam miękkie i twarde ołówki. Dzięki takiemu zestawowi ołówków nasze prace będą wyglądać bardziej profesjonalnie. Gdzie możemy kupić odpowiednie ołówki? Najłatwiej jest zamówić je przez internet. Możemy też poszukać ich w dobrze wyposażonych księgarniach lub innych sklepach. Profesjonalne ołówki będą miały opis- literkę ‚H’ z odpowiednia cyfrą, opisującą twardość ołówka. Nie zapomnijmy tez kupić gumkę do ścierania, odpowiednio dostosowany papier. I tu również możemy znaleść szeroki wachlarz możliwości, tak aby szkicowanie sprawiało nam radość.

Gdy już pewnie czujemy się w szkicowaniu przedmiotów nieożywionych, możemy zacząć szkicować ludzi lub zwierzęta. Nie musimy odrazu wiedzieć jak narysować całą postać, gdyż szczególnie nie które części ciała ludzkie wymagają szczególnej uwagi. Spróbujmy rozłożyć to na mniejsze partie. Najpierw nauczmy się jak narysować oko wraz z tęczówką. Chcemy żeby wyglądało ono naturalnie, jak u żywego człowieka. Następnie poświęćmy czas aby nauczyć się jak narysować twarz. Kolejno możemy przejść do takich części ciała jak nos, uszy, szyja, ręce. Gdy mamy juz wyobrażenie jak podejść do każdej części ciała ludzkiego możemy spróbować naszkicować całego człowieka. Na pewno nie będzie to łatwe i często będziemy musieli korzystać z gumki.

Szkicować może każdy, warto podjąć się tej wspaniałej pracy, która daje mnóstwo radości i wytchnienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here