Jak otworzyć drzwi bez klucza

Czasami w życiu zdarzają się sytuacje podbramkowe, los nas nie oszczędza, złośliwość rzeczy martwych daje się we znaki. Z pewnością każdy zmierzył się z sytuacją, gdy w roztargnieniu zapomniał zabrać telefonu, bądź jak Pan Hilary, zgubił swoje okulary. Różnica jest jednak dosyć znacząca, ponieważ życie to nie zabawny wierszyk i mierzymy się w nim z realnymi sytuacjami. Co więc zrobić w przypadku gdy zatrzasną się nam drzwi przed nosem ? Jak otworzyć drzwi bez klucza?

Przed radykalnymi działaniami spróbujmy klasycznych metod, sprawdźmy czy tylko nas dopadło roztargnienie tego dnia, być może to zaraźliwe i inny domownik, również nie pomyślał o kluczach i drzwi nadal są otwarte.A może sąsiadka jest jak rodzina i posiada zapasowy klucz do naszego domostwa?

Otwieranie drzwi bez pomocy klucza to z pewnością zadanie dla ślusarza. Na fachowców, często jednak trzeba długo czekać. Cennik usług ślusarskich nierzadko potrafi zaskoczyć i sprawić niespodziankę dla naszego portfela. Oczywiście w sytuacji bez wyjścia, zawsze można próbować swoich zdolności ślusarskich,bądź też zmierzyć się z problemem siłowo. W każdym przypadku należy na początek oszacować możliwe straty, koszty z tym związane i czas jaki posiadamy na ich realizację. Pozostaje jeszcze jedno rozwiązanie, czy całe zajście jest warte naszego zaangażowania, być może jest inne wejście do pomieszczenia obwarowanego drzwiami do których nie posiadamy klucza. Może zostawiliśmy otwarte okno? O ile nie mieszkamy na ostatnim piętrze wieżowca. A może drzwi od tarasu nie stanową problemu i wystarczy jedno mocne pchnięcie i już znajdujemy się we własnym królestwie ?
Gdy wszystkie możliwe alternatywy nie zdają egzaminu, do problemu warto podejść analitycznie. Oglądaliśmy wiele filmów kina akcji, gdzie za pomocą jednej magicznej wsuwki, każde drzwi i zamki stawały otworem przed sprytnymi złoczyńcami. Możemy podpatrzeć czy to filmowych metod czy też pracy ślusarza. W każdej z tych propozycji warto rozpocząć od poznania zasady działania zamków, zawiasów i kłódek blokujących wejście do danego pomieszczenia. Dopiero wtedy reszta okazuje się naturalną czynnością a otwieranie zamka bez klucza nie musi być czymś trudnym. Wystarczy kilka wprawnych ruchów i wszystkie zamki i drzwi stają przed nami otworem.

Najczęściej spotykanym modelem zamka umieszczanego w drzwiach, jest zamek cylindryczny. W takim modelu klucz jest narzędziem, które przekręca cylinder, lub wkładkę. We wnętrzu zamka cylindrycznego mieści się coś w rodzaju układanki, którą może poprawnie ułożyć jedynie specjalnie do tego przeznaczony klucz.

Czasami nauki idą w las i pomimo skrupulatnej nauki na pytanie, jak otworzyć drzwi bez klucza nie znamy odpowiedzi. Licząc się z kosztami możemy spróbować łomów lub wytrychów. Istnieje termin traktujący o tym jak otworzyć drzwi bez klucza określany jako sztukę manipulacji zamkiem, a inaczej zwany lockpickingiem. To termin określający ingerencję w zamek za pomocą odpowiednio dobranych i wspomnianych już narzędzi. Nadrzędnym celem jest tutaj niedestrukcyjne otwarcie mechanizmu bez posiadania klucza. Ze względu na sposób funkcjonowania zamków lub z racji niedociągnięć projektowych i produkcyjnych.
Mimo wszystko najlepszą poradą na tego typu problemy jest większa ostrożność i dobra pamięć, która pozwoli zawsze mieć klucze przy sobie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here