atrakcje Skradin

Skradin to niewielka chorwacka miejscowość, która jest położona niedaleko miasta Szybenik. Jest to jeden z najpopularniejszych celów podróży dla wielu żeglarzy. Miejscowość rozciąga się nad samą rzeką Krka, na której znajduje się Park Narodowy. Skradin to wyjątkowe miasteczko, w którym znajduje się wiele atrakcji, dzięki temu każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Co warto zobaczyć, spędzając urlop w tej części Chorwacji?

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/skradin/

Park Narodowy Krka

Jedną z głównych atrakcji turystycznych miasteczka Skradin jest położony w pobliżu Park Narodowy Krka. Co jest w nim takiego wyjątkowego? Przede wszystkim wodospady, które co sezon przyciągają całą masę turystów. Ich łączny spadek wynosi 242 metry. Aby dostać się do tego wyjątkowego miejsca, należy przepłynąć rzekę promem, taka podróż nie trwa zbyt długo, mimo to daje możliwość podziwiania niezwykłych widoków na rezerwat przyrody.

Starówka Skradinu

Podczas spaceru po starówce Skradinu można zaobserwować różnorodność zabudowy, dzięki temu to miejsce jest tak bardzo atrakcyjne dla turystów. Na starówce możemy dostrzec połączenie kamiennych fasad z brukowanymi uliczkami. Bardzo charakterystyczną cechą dla chorwackiej architektury są również jasne ściany, które wraz z czerwonymi dachówkami tworzą wyjątkową harmonię. Kluczowym elementem starówki w Skradinie jest kościół Matko Bożej, który znajduje się w centrum miasta. Oprócz tego bardzo znane są ruiny weneckiej twierdzy, które znajdują się wysoko nad miastem.

Wyspa Visovac

W ścisłym centrum Parku Narodowego Krka czeka nas jeszcze jedna atrakcja, mianowicie jezioro Visovac, na którym unosi się wyspa. Jej głównym punktem turystycznym jest klasztor, który został założony przez Franciszkanów w roku 1445. Dana budowla została przejęta przez Franciszkanów w XV wieku. Oryginalna zabudowa została zastąpiona niezwykłym kościołem, a dokładnie klasztorem pod wezwaniem Matki Boskiej Łaskawej. Na daną wyspę można dostać się wyłącznie w sezonie letnim, tylko wtedy odpływają z portu promy wycieczkowe.

Zobacz też: http://www.polskigeek.pl/stanici-jakie-atrakcje-czekaja-na-nas-w-tym-miasteczku/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here