Zrób zwierze lub gwiazdę z papieru aby przełamać nudę

Moje dzieci mają mnóstwo książek. Część z nich dostaliśmy w spadku po dzieciach sąsiadów, a część kupiłam w księgarni internetowej. Osobiście uważam, że warto czytać książki najmłodszym. Rozwijają wyobraźnię, poprawiają koncentrację – jeśli dziecko ma dobrze wykorzystać czas, w którym czytasz mu bajkę to mimo woli musi się skupić na czytanym tekście. W zapomnienie idą wieczorne wygłupy – czas na czytanie bajek to taki czas na wyciszenie się.

Naszą ulubioną bajką jest „Reksio – dobranocka wszech czasów”. Syn ją uwielbia, bo przedstawia przygody pieska, w taki sposób że sam może się utożsamiać z perypetiami głównego bohatera. Na ta książkę składa się dziesięć całkiem długich opowiadań. Przeczytanie jednego zajmuje mi około 15 minut. Najbardziej lubione jest opowiadanie o dziku Dzikusie, którego każdy się boi. Po przeczytaniu kilku stron okazuje się, że Dzikus jest wprawdzie rozbrykany i bardzo żywiołowy, ale jest także sympatycznym zwierzakiem. To opowiadanie uczy w zasadzie tego, że nie należy oceniać innych na podstawie pochopnych wniosków. Lubię czytać przygody Reksia także dlatego, że w dzieciństwie ciągle oglądałam bajkę i piesek jest mi bliski sercu. Obecnie na TVP ABC też idzie ta bajka, jednak w godzinach kiedy dzieci są w przedszkolu. Na ratunek przychodzi nam Youtube, gdzie można włączyć ulubioną bajkę o każdej porze dnia.

Rozpisałam się o Reksiu, a przecież oprócz niego dzieci uwielbiają słuchać o przygodach Tupcia Chrupcia – małej myszki, przypominającej zachowaniem typowego czterolatka. Bajeczki z Tupciem Chrupciem są oznaczone symbolem „Wychowanie przez czytanie”. Jeśli masz problem z myciem zębów przez Twoją pociechę – sięgnij po Tupcia Chrupcia. Ta mała Myszka z pewnością zapewni Twoje dziecko do mycia zębów i w odpowiedni sposób wytłumaczy dlaczego to jest tak ważna kwestia. Jeśli spodziewasz się kolejnego dziecka i obawiasz się jak zareaguje starszak sięgnij po Tupcia – z pewnością się nie zawiedziesz. To co urzeka w tych bajkach to także ilustracje – barwne i ciekawe, zainteresują nawet najmłodsze dzieci.

Na naszym regale znajduje się również coś dla fanów Origami – encyklopedia zwierząt z papieru. Nie znajdziesz tam wprawdzie informacji jak zrobić gwiazde z papieru, ale nie martw się – z pomocą na pewno przyjdzie Internet. Zajęcie związane ze składaniem przeróżnych zwierząt z papieru jest idealne na jesienno-zimowe długie wieczory. Oczywiście origami nie zainteresujesz dwulatka, który prawdopodobnie uzna, że należy popisać karteczki,a potem je zmiąć w kulkę i rzucić kotkowi do zabawy.

Kolejną pozycją na naszym regale są książki, w których się opowiada. Nasza ulubiona seria to „Opowiem Ci mamo”, gdzie barwne ilustracje zachęcają do omawiania obrazków. Gdzieniegdzie znajduje się większa porcja informacji na dany temat. W obecnej chwili na topie jest książka o dinozaurach, która oglądamy każdego wieczora. Sympatyczny bohater książki o imieniu Kudłacz przenosi się w czasy dinozaurów.
Razem z karaluchem w przystępny sposób opowiadają o ciekawostkach dotyczących dinozaurów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here