Zarabianie na Yt

Jak zarabiać na YT oto jest pytanie. Zarabianie na youtube w dzisiejszych czasach jest bardzo powszechne u młodych ludzi, którzy mają pomysł na siebie i na to co mogą pokazać na swoim kanale lub w jakiś sposób stali się sławni i teraz nie muszą za dużo robić a pieniądze i tak wpływają na ich konto.
Zarabiać na YT można na kilka sposobów:
-reklamy od partnerów pod filmikami, przed filmikami i na stronie po otworzeniu danego filmiku
-Dotacje podczas robienia transmisji na żywo
-Współpraca z marką

Aby zacząć zarabiać z partnerem reklamowym, musisz spełniać kilka progów. Musisz mieć kilka tysięcy subskrybentów(widzów) i daną ilość odsłon Twoich poprzednich filmów. Dzięki temu reklamodawca będzie skłonny podjąć z nami współpracę. Jednak nie ma co się łudzić, że jeżeli będziemy mieli po kilka tysięcy odsłon pod filmikami to nie zarobimy nie wiadomo ile, będą to tak naprawdę grosze. Jeżeli nasze filmy będą czasochłonne i będą wymagały nakładu finansowego będzie to na dłuższą metę nieopłacalne. Chyba, że rzeczywiście nasz kanał będzie się rozrastał i tych wyświetleń będzie nam przybywać.
Wszystko tak naprawdę zależy od pomysłu. Wiele już nawet na polskim youtubie zostało zrealizowane i nie ma aż tak dużego pola manewru jak kilka lat temu. Jednak na pewno znajdzie się coś co zainteresuje jakąś część widowni YT i ściągnie ich do nas.
Podczas kiedy mamy tych widzów i oni oglądają nasze filmy, odtwarzają i wyświetlają też reklamy a właśnie za to płacone są nam pieniądze.
Reklamy też są różne, najdroższe są te, które wyświetlają się nam przed filmem, Jednak nie można tutaj przesadzić, ponieważ kiedy nakładziemy tych reklam podczas filmu za dużo, to nasz widz może uznać, że jest to przesada i przestanie nas oglądać.

Zarabianie na dotacjach podczas transmisji jest tak naprawdę dodatkiem do już w jakiś sposób rozwiniętego kanału. Zaczynanie od „streamowania” kiedy masz kilkanaście widzów jest bardzo trudne i możesz nigdy nie dojść do takiego poziomu, aby ktokolwiek chciał Ci wysłać donate. Niestety ale na polskim youtubie największe pieniądze na transmisjach live zarabiają tak zwani „Pato stremerzy”, są to ludzie, którzy piją alkohol, używają przemocy i niezbyt wyrafinowanego słownictwa. Jednak ludzie chcą to oglądać a jakaś część przelewa im pieniądze po to aby na chwile ich tekst pokazał się na ekranie.
Donate działa tak, że wysyłamy daną ilość gotówki i tekst, a ten tekst jest wyświetlany na transmisji i każdy widz może przeczytać co donator chciał przekazać.

Współpraca z marką jest już troszkę wyższą szkołą jazdy, ponieważ tutaj jest to szereg czynności, które musimy podjąć, aby odpowiednio zareklamować daną markę. Oczywiście to jakie czynności mamy wykonywać jest zawarte w umowie między reklamodawcą a youtuberem. Czasami wystarczy, że po prostu pokażemy dany produkt i opowiemy o nim w superlatywach, jednak są takie współprace, w których na każdym odcinku musimy korzystać z produktu marki i pokazywać jego działanie w sytuacjach codziennych, oczywiście ta druga opcja jest dużo bardziej opłacana.
Zarobki z takiej współpracy mogą sięgać nawet 20 tysięcy złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here