Konto gmail

Masz wiele kont pocztowych w różnych serwisach internetowych i męczy cię sprawdzanie każdej poczty? Dodatkowo, kiedy nie byłeś jeszcze w pełni świadomym użytkownikiem internetu, stworzyłeś konta pocztowe, które niestety, ładnie mówiąc, nie pasują dorosłemu człowiekowi. Chcesz pozbyć się tych kont? Pomogę ci i wyjaśnię, jak usunąć konto Gmail, czyli jedną z najpopularniejszych poczt internetowych.
Gmail jest bezpłatnym serwisem, stworzonym i rozwijanym przez Google. Gmail to poczta elektroniczna, która jest dosyć prosta w obsłudze i której dodatkowym atutem jest to, że nie wyświetla reklam graficznych, które naprawdę mogą być dużym utrudnieniem w korzystaniu z poczty. Według mnie Gmail jest funkcjonalny, przejrzysty i intuicyjny.
Wróćmy jednak do sedna sprawy, czyli tego, jak usunąć konto Gmail.
Przede wszystkim najpierw musisz zalogować się do konta w serwisie Google. Przypominam,że konto Google to serwis, który umożliwił ci założenie właśnie danego konta Gmail, ale i także serwis, dzięki któremu możesz na przykład udostępniać filmy w popularnym serwisie YouTube.
Przed przystąpieniem do usuwania konta Gmail, serwis Google (w opisie usuwania konta Gmail) prosi, aby pamiętać, iż masz możliwość (przed usunięciem maila) eksportowania i pobierania danych z konta Gmail.
Po udanym zalogowaniu do konta Google wejdź w: ustawienia konta. W tych ustawieniach znajdź: usuń usługi. Po kliknięciu w tę zakładkę, serwis Google poprosi o ponowne zalogowanie. Przyznasz, że dodatkowe potwierdzenia są wydłużeniem całego procesu usuwania konta Gmail. Jednakże, myślę, że są potrzebne, tak aby użytkownik rzeczywiście był pewien kroku, jakim jest właśnie usunięcie Gmail.
Po ponownym zalogowaniu, znajdziesz się w zakładce: usuwanie usługi Google. Obok opcji ” Gmail” jest rysunek małego śmietniczka i właśnie w ten rysunek trzeba kliknąć i rozpoczyna się cała procedura usuwania konta Gmail. Pamiętaj, że musisz postępować według poleceń, które po kolei będą się wyświetlać na ekranie twojego komputera, telefonu etc.
Usuwanie Gmaila nie jest skomplikowanym procesem. „Pozbywanie” się konta Gmail nie jest także długotrwałe. Dlatego też musisz liczyć się z konsekwencjami tego posunięcia. Przede wszystkim nie będziesz mógł już używać adresu mailowego Gmail. Wiąże się to na pewno z tym, że sam oczywiście nie będziesz mógł pisać z danego, już usuniętego adresu mailowego. Musisz także pamiętać, że możesz stracić kontakt z osobami, firmami itp., które posiadały twój adres Gmail i tylko za jego pomocą komunikowały się z tobą. Po usunięciu konta Gmail wszystkie maile i ustawienia poczty także zostaną usunięte. Czyli o zachowaniu danych, tak jak zostało napisane wyżej, musisz pamiętać przed przystąpieniem do procedury usuwania ww.konta. Ważne jest też to ,że nikt nie będzie mógł użyć twojego adresu mailowego Gmail.
Usunięcie konta Gmail nie jest jednoznaczne z usunięciem konta Google, czyli nadal możesz korzystać z aktywności, które oferuje konto Google.
Teraz już wiesz, jak usunąć konto Gmail, jednakże decyzja o tym, czy warto, należy tylko do ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here