Jak znaleźć telefon?

Mało kto nie szukał kiedykolwiek swojego telefonu. Jeżeli czytasz ten artykuł istnieje duże prawdopodobieństwo, że zrobisz wszystko, aby go znaleźć. Pół biedy, jeśli znajduje się wśród miliona rzeczy w damskiej torebce. Kiedy jednak po opróżnieniu jej zawartości nie możemy go znaleźć, ciśnienie rośnie, w głowie pojawiają się czarne scenariusze, a my energicznie myślimy jak znaleźć telefon.

Najprostsze metody są najlepsze
Często okazuje się, że wystarczy skorzystać z jednej ze starych sprawdzonych metod, aby dowiedzieć się gdzie znajduje się nasza zguba:
1) Zadzwoń na swój nr i wsłuchaj się w otoczenie – nawet wyciszony telefon może wydawać dźwięk charakterystyczny dla wibracji lub sygnał świetlny pomocny w odnalezieniu go. W razie gdyby ktoś znalazł twój telefon może odebrać i poinformować Ciebie o tym fakcie. Nie wydzwaniaj jednak notorycznie. Fakt, że słyszysz sygnał oznacza, że telefon ma zasięg, a to może być pomocne w jego zlokalizowaniu. Oszczędzaj zatem jego baterię.
2) Zastanów się gdzie miałeś go przy sobie ostatni raz – może to pomóc przypomnieć sobie sytuację w której mogłeś odłożyć go w nietypowe miejsce lub zostawić, np. praca, autobus, lada w sklepie itp.

Szukanie za pomocą powiązanych urządzeń lub konta google

Z metody tej nie raz miałem okazję korzystać. Szczególnie skuteczna okazuje się w sytuacji gdy telefon ma połączenie z siecią. Jeśli nie utracił go, ustalimy miejsce pobytu z dużą dokładnością. Jeśli natomiast utracił zasięg, znajdziesz informację o ostatniej zarejestrowanej pozycji.
1) Dla użytkowników systemu android pomocna będzie aplikacja Google Urządzenie (lub Find My Device). W aplikacji logujemy się za pomocą konta Google, którego używaliśmy na zgubionym sprzęcie, wybieramy poszukiwany telefon i po chwili otrzymujemy ostatnią znaną lokalizację. Zaletą tego rozwiązania jest też możliwość dodania informacji kontaktowych na ekranie telefonu, telefonu kontaktowego dla znalazcy pod który może zadzwonić nawet przy blokadzie ekranu, usunięcie danych z telefonu, a także ustawienie blokady.
2) Użytkownicy iPhone także mają do dyspozycji zbliżone możliwości. Logując się na stronie icloud.com/find lub w aplikacji Znajdź mój iPhone mogą wybrać poszukiwane urządzenie i zobaczyć na mapie jego lokalizację, a nawet odtworzyć dźwięk. Podobnie jak w systemach z Androidem włączając Tryb Utracony mogą wyświetlić informacje kontaktowe na ekranie, wprowadzić blokadę ekranu czy zablokować płatności telefonem.

Zgłoszenie utraty telefonu na policję

Jest to ostateczna metoda i na szczęście zwykle zbędna, ale jeśli mimo podjętych starań nie możemy znaleźć swojej zguby, telefon nie odpowiada lub istnieje duże prawdopodobieństwo, że został skradziony to może być to jedyna skuteczna metoda. Przed zgłoszeniem kradzieży/utraty mienia przypomnij sobie jak najwięcej szczegółów, które mogą okazać się pomocne w poszukiwaniach. Wykonaj dwa powyższe kroki, aby mieć pewność, że urządzenie nie czeka spokojnie na korytarzu, w twojej pracy lub, że uczciwy znalazca nie chce się z tobą skontaktować, ale ze względu na blokadę ekranu nie ma takiej możliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here