mycie rąk

Z pozoru wydaje się, że każdy z nas wie, jak wykonywać tą czynność. Prawdą jest jednak to, że w obecnej sytuacji powinniśmy bardziej się do tego przykładać. Wszechobecna pandemia koronawirusa sparaliżowała nasze codzienne życie. Teraz na nowo musimy nauczyć się funkcjonować, zachowując bezpieczeństwo oraz higienę osobistą. Mycie rąk w obecnej chwili jest kwestią kluczową, ponieważ zapobiega to rozprzestrzenianiu się wirusa. Zadbajmy więc o siebie, ale również o innych!

Przeczytaj też: https://www.e-warsaw.pl/jak-myc-rece/

Mycie rąk to jednak nie wszystko

W czasie pandemii przede wszystkim pozostań w domu. To jest kluczowe w walce z nieprzewidywalnym wrogiem. Jeśli jednak musisz iść do pracy, apteki, na zakupy lub pomagasz osobom potrzebującym to pamiętaj, aby unikać podróżowania komunikacją miejską. Nie witaj się, nie podawaj ręki oraz zachowuj bezpieczną odległość od drugiej osoby. Tylko w taki sposób możesz zwiększyć szansę na bezpieczeństwo. Bardzo pomocna jest również dezynfekcja rąk. Możemy wykonać ją za pomocą żelu antybakteryjnego. Taki żel możesz zrobić samodzielnie w domu. Za każdym razem, gdy wracasz do domu postaraj się przecierać klamki, telefon, klucze oraz portfel. Istotne jest również dokładne umycie rąk.

Jak myć ręce? Instrukcja krok po kroku

Mycie rąk w tym czasie to szalenie ważna czynność, która ratuje nie tylko nas samych, ale zatrzymuje rozprzestrzenianie się wirusa dalej. Dbajmy więc nie tylko o siebie, ale także o naszych bliskich. Jak myć ręce?

  1. Zwilż dłonie ciepłą wodą, a w zagłębienie nanieś mydło
  1. Dokładnie rozprowadź mydło na wierzchu i spodzie dłoni
  1. Umyj przestrzenie między palcami
  1. Nie zapominaj o kciukach
  1. Mydłem powinny zostać umyte także nadgarstki
  1. Dokładnie rozprowadź mydło na dłoniach przez 30 sekund. Pocieraj paznokciami o wewnętrzną część dłoni
  1. Na koniec dokładnie wszystko spłucz ciepłą wodą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here