In vitro – co warto wiedzieć o zapłodnieniu pozaustrojowym

Problem niepłodności dotyka obecnie coraz większej liczby par. Dla wielu z nich najlepszym wyborem, aby posiadać dziecko, jest procedura in vitro, czyli zapłodnienia pozaustrojowego.

Czym jest in vitro?

Zapłodnienie pozaustrojowe, czyli in vitro, w skrócie IVF, to metoda zapłodnienia, która odbywa się poprzez połączenie plemnika i komórki jajowej w warunkach laboratoryjnych. Metoda ta zaliczana jest do metod leczenia niepłodności.

Prowadząca in vitro klinika może zatem pomóc parom w osiągnięciu swojego celu – posiadania dziecka.

Wskazania do zapłodnienia in vitro:

– niedrożność jajowodów
– usunięcie jajowodów
– zaburzenia hormonalne
– ciężka endometrioza
– zaburzenia pracy jajników
– gorsza jakość nasienia u mężczyzny
– inne przyczyny niepłodności

Jak przebiega zapłodnienie in vitro?

Zabieg in vitro Katowice to jedno z wielu miast, gdzie można skorzystać z tej metody, przeprowadzany jest przez specjalizujące się w tym zakresie kliniki.

Dobra klinika in vitro może zapewnić pacjentom dostęp do pełnej gamy usług związanych z zapłodnieniem pozaustrojowym. Co dokładnie składa się na całą procedurę?

In vitro krok po kroku:

– stymulacja hormonalna mająca na celu odpowiednie dojrzewanie komórek jajowych
– pobranie dojrzałych komórek jajowych metodą punkcji
– zapłodnienie pozaustrojowe – połączenie komórki jajowej z plemnikiem poza organizmem kobiety
– embriotransfer – umieszczenie zapłodnionych komórek jajowych w macicy kobiety

Warto jednak wskazać, że żadna klinika in vitro nie może zapewnić swoim pacjentom stuprocentowej skuteczności tej procedury – najlepsze rezultaty można uzyskać u kobiet w młodszym wieku. Im wyższy wiek kobiety, tym niższy procent udanych urodzeń.

Jak wybrać dobrą klinikę in vitro?

Gdy chodzi o zapłodnienie in vitro katowice to jedno z wielu miast, gdzie można skorzystać z tego rodzaju procedury. Jest ona dostępna również w wielu innych miastach w Polsce.

Prowadząca in vitro klinika najczęściej prezentuje swoim potencjalnym klientom swoją skuteczność – można dowiedzieć się więcej na jej temat na stronach internetowych lub bezpośrednio podczas wizyty.

Podsumowując, procedura in vitro pomogła już wielu parom w doczekaniu się potomka – w dobrej klinice in vitro można skorzystać z kompleksowej procedury dla jej maksymalnej skuteczności! A to naprawdę opłacalne rozwiązanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here