Dobór koloru ścian do sypialni.

Czujemy się dobrze, gdy nasz otoczenie wygląda korzystnie. Lubimy przebywać w miejscach gdzie jest po prostu ładnie. Sami staramy się zmieniać coś np. w domu żeby poprawić sobie samopoczucie i odświeżyć znany nam już obraz. Miejsce gdzie dokonujemy zmian może być dla przykładu nasza sypialnia. Wtedy stawiamy sobie pytanie: jaki kolor do sypialni?
Pośród tylu barw nie jest to łatwy wybór. Ciemny czy jasny? Pastelowy czy stonowany? Możliwości się nie kończą. Ważne, żeby jaki kolor do sypialni by nie był musimy się z nim dobrze czuć. Należy w tym celu określić swoje upodobania co do barw i ich intensywności. Dobrze by kolor pasował do wystroju i mebli, aby wszystko ze sobą współgrało. Warto poszukać inspiracji np. na stronach z aranżacją wnętrz i zobaczyć jaki kolor do sypialni jest polecany. Na pewno dobrym pomysłem będzie udanie się do sklepu oferującego farby i akcesoria do wykończenia. Możemy zapytać obsługę o radę dotyczącą jakości wybranych farb. Pomoże to nam na pewno dokonać lepszej decyzji. Poza tym często w takich sklepach jest specjalna tablica, na której są fragmenty powierzchni pomalowanej danym kolorem konkretnego producenta. Pozwoli to na ocenę realnego wyglądu danego koloru na ścianie. Ma to duże znaczenie zwłaszcza jeśli chodzi o ton. Dzięki temu nie wybierzemy ani za jasnej ani za ciemnej barwy.
Warto także przy wizytach u znajomych zobaczyć jaki kolor do sypialni wybrali oni. Można zapytać o opinię czy są zadowoleni z tej decyzji. Czy poleciliby wybór danej farby. Gdzie kupowali produkt do malowania i czy nabyli go w korzystnej cenie. Należy także poradzić się jaki kolor do sypialni polecają nam. Ich spojrzenie na nasze upodobania, wybierane przez nas elementy kolorystyczne na co dzień, gust, styl mogą być świetną wskazówką do doradzenia w tej kwestii.
Pamiętajmy, żeby nie wybierać zbyt krzykliwych kolorów ale też nie za ciemne. Mamy czuć się odprężeni. Neonowa zieleń czy krzykliwy róż temu nie sprzyjają. Aczkolwiek są osoby, które mogą się dobrze czuć w takim otoczeniu barw. Jeśli tak, nic nie stoi na przeszkodzie by zacząć malowanie. Należy pamiętać, że pomimo wielu opinii i sugestii to do nas należy ostateczna decyzja co do wyboru. Jeśli nie podoba się nam coś nie powinniśmy ulegać sugestiom, że tak będzie najlepiej. I w drugą stronę jeśli czujemy, że będzie pięknie a ktoś nam odradza to trzeba rozważyć czy są ku temu podstawy. Jeśli uznamy, że nie to malujmy jak nam się podoba. Każdy przecież może inaczej zadecydować jaki kolor do sypialni wybierze.
Pamiętajmy, że jeśli z kimś dzielimy sypialnię to warto skonsultować wybór. Obydwie osoby powinny być zadowolone. W przypadku nieporozumień należy zdecydować się na coś pośrodku, kompromis. W dobie internetu jest wiele kreatorów, które pozwalają dobrać barwy i zdecydować jaki kolor do sypialni pasuje a jaki nie. Wspólna decyzja nad wyborem pomoże uniknąć złego samopoczucia później w tym miejscu. Nie ważne na jaki kolor do sypialni się zdecydujemy, ważne że zgodnie, z poczuciem dobrej decyzji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here