Wyślij pocztówkę, jeśli pamiętasz kod pocztowy

Jakim urlopowiczem jestem?

Według mnie są 3 typy urlopowiczów. Pierwszy typ, taki jak moja koleżanka Agnieszka, uwielbia leniuchować na leżaku, przebywać nad piaszczystym brzegiem morza tudzież oceanu, bądź też przy hotelowym basenie. Wystarczy jej leżak, książka i parasol. Nasmarowana filtrem przeciwsłonecznym potrafi spędzić cały beztroski dzień na opalaniu. Może to i fajne rozwiązanie dla kogoś, kto na co dzień w pracy ciągle się spieszy, ma mnóstwo obowiązków, a w przerwie śniadaniowej planuje zakupy, obiad dla rodziny i wykonuje kilka telefonów do różnych osób. Dla mnie odpoczywanie na plaży równa się nuda przez wielkie N.

Drugi typ to taki, co lubi zwiedzać zabytki, muzea, zabytkowe rynki i wszelakie dzieła architektury dawnej jak i współczesnej. Biura podróży oferują wycieczki autokarowe, na których można zwiedzić wiele miast zarówno krajowych jak i zagranicznych. są plusy i minusy takiej zorganizowanej wycieczki – jeśli naprawdę interesuje Cię historia danego regionu, z pewnością dowiesz się wiele ciekawych rzeczy na jego temat. Musisz się jednak podporządkować planowi dnia – o określonych porach jedziesz w dane miejsce czy Ci się to podoba czy nie. Uciążliwe może być także spanie w kilku miejscach – nie warto wykładać ubrań do hotelowych szaf, bo minie nocleg lub dwa, a już trzeba pakować manatki. Raczej nie jestem tym rodzajem urlopowiczki.

Trzeci typ – to typ bardzo aktywny. Nie wchodzą w grę nudne, muzealne wystawy, tu liczy się aktywność i obcowanie z naturą. W zimie – narty, snowboard, a w pozostałych porach roku wędrówki górskie. Zapakowanie plecaka, przygotowanie bułek, wyposażenie w odpowiedni ekwipunek – nic więcej mi nie trzeba. Wystarczy zaplanować trasę i można ruszać. Z pierwszym typem urlopowicza ma tylko tyle wspólnego, że może się przydać krem do opalania – w górach przy mocnym wietrze, choć i on nie jest potrzebny można się pięknie opalić!! wprawdzie są tacy co chodzą w stroju kąpielowym, ale to dla odważnych – łatwo otrzeć się o jakiś kamień czy skałę – lepiej ubrać wygodną sportową koszulkę i mieć opaloną tylko twarz i ręce. Po całym dniu spędzonym na górskiej wędrówce warto wybrać się do regionalnej restauracji na smaczny obiad. Polskie góry słyną z oscypków – a dania podawane z nimi smakują wyśmienicie. Jeśli wiesz jaki kod pocztowy jest w miejscowości Twoich przyjaciół możesz im sprawić przyjemność wysyłając kartkę pocztową – wprawdzie to już relikt przeszłości, ale mimo to ma swój urok. Jeśli nie satysfakcjonuje Cię zwykła kartka pocztowa kupiona na przydrożnym straganie wejdź do foto budki i zrób własną. Specjalnie utwardzony papier jest przygotowany i czeka na wydruk Twojego wizerunku.

Każdemu urlopowiczowi zależy na jednym – na wypoczynku. Nie ważne w jaki sposób to robisz, ważne że sposób spędzania wolnego czasu odpowiada Tobie i Twojej rodzinie. Już dziś zaplanuj urlop, który pozwoli Ci odetchnąć od codziennej rzeczywistości. Każdy z nas potrzebuje takiego czasu, w którym będzie mógł zapomnieć o codziennych obowiązkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here