Ustaw swoją przeglądarkę

Nikt z nas nie lubi reklam wyświetlających się podczas przeglądania internetu. Oczywiste jest, że reklamy muszą pojawiać się na stronach internetowych i przeglądarkach, lecz czasem ich ilość może przyprawić nas o zawrót głowy. Wszystkie wyskakujące okienka mogą okazać się szczególnie irytujące i wyprowadzające z równowagi, gdy zależy nam na czasie i potrzebujemy szybko wyszukać pewne ważne dla nas informacje. Z tych również powodów stworzone zostały specjalne wtyczki i pogramy umożliwiające zablokowanie wyskakujących w przeglądarce internetowej reklam. Jednakże nie zawsze użytkowanie ich jest dobrą opcją. Zdarza się na przykład, że rozszerzenia blokujące reklamy mogą wpływać na nieprawidłowe wyświetlanie się wielu stron lub nawet całkowitą blokadę treści. Problem może pojawić się także w momencie, gdy będziemy chcieli odtworzyć obraz lub nagranie video. W takiej sytuacji konieczne może okazać się wyłączenie lub zatrzymanie działania naszej wtyczki. Dziś zajmiemy się właśnie tym, jak wyłączyć blokowanie reklam.

W takim razie zadajmy pytanie jak wyłączyć blokowanie reklam?

Cóż, jest to w głównej mierze zależne od programu, z którego korzysta nasza przeglądarka. Do najczęściej używanych programów zaliczamy:
AdBlock, Adblock Plus, Ghostery, uBlock Origin. Jeżeli na swoim komputerze użytkujesz jedną z głównych i najbardziej popularnych przeglądarek takich jak na przykład: Google, Google chrome, opera czy Firefox, to prawdopodobnie twój komputer wykorzystuje jeden z wyżej wymienionych programów.
Wyłączenie blokowania reklam w każdej z tych aplikacji minimalnie się różni. Zaczniemy więc od AdBlock.
Jeżeli używasz AdBlocka to kliknij w swojej przeglądarce w ikonkę dodatku i wybierz odpowiednie polecenie. Następnie wybierz ,,Wstrzymaj blokowanie na stronach” i zapisz zmiany. Od tego momentu wszystkie reklamy będą wyświetlane. Możesz również wybrać opcję dostosowaną do wyłącznie jednej ze stron. Oznacza to, że możesz wyłączyć reklamy tylko na konkretnej stronie.

W przypadku wyszukiwarki internetowej Mozilla Firefox najpierw otwieramy pasek narzędzi, w którym znajduje się specjalny panel z Adblockiem. Włączamy ten panel i zaznaczamy prawym przyciskiem myszy wyłączenie blokowania reklam. Podobnie jak w przypadku AdBlocka używanego przez Google, również tutaj maż możliwość dowolnego zarządzania stronami, na których mają zostać zablokowane reklamy.

Program uBlock Origin również posiada podobną budowę do wyżej przedstawionych aplikacji. W przypadku tego programu po jego uruchomieniu klikamy na przycisk wyłącznika i czekamy aż zmieni się jego kolor.

W przypadku każdym z przedstawionych wyżej programów możesz dowolnie modyfikować swoje ustawienia. Oznacza to, że zgodnie ze swoimi preferencjami i potrzebami, masz możliwość wybrania, na których ze stron otwierają się reklamy a na których nie. Pomijanie takowych reklam bywa czasem konieczne do prawidłowego działania takich stron jak np. Youtube, Facebook, czy Instagram. Jeżeli więc zależy ci na swobodnym korzystaniu tego typu programu powyższe informacje z całą pewnością ci się przydadzą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here