Rozwiązanie problemów z erekcją w średnim wieku

Dzisiejsza medycyna umożliwia znaczne przedłużenie naszego życia. Jeszcze kilka stuleci temu, osiągnięcie 50-ciu lat było ewenementem, dziś chyba nikt z nas nie wyobraża sobie żyć krócej. Wraz z postępem medycyny, pojawiają się jednak nowe problemy zdrowotne. Ciało przez cały okres życia przechodzi liczne zmiany, co może powodować zaburzenia, również w sferze seksualnej. Wielu mężczyzn skarży się na problemy z erekcją po 50., które objawiają się w różnym stopniu nasilenia. Na szczęście są sposoby, by im przeciwdziałać…

Nasze ciało już nie jest takie jak dawniej

Z biegiem lat, organizm człowieka przechodzi liczne przemiany. W pełni sprawne za młodości ciało stopniowo przekształca się, co może wywołać liczne problemy. Przemianom ulega również układ hormonalny, w wyniku czego niektóre jego funkcje mogą zostać zaburzone. Stąd biorą się problemy z erekcją po 60 roku życia, bowiem proces jest złożonym zjawiskiem angażującym układ nerwowy, tkankowy i naczyniowy. Przeczytaj więcej na: https://maxonforte.pl/jak-rozwiazac-problemy-z-erekcja-po-50-i-60-roku-zycia/

Kłopoty z erekcją wywierają destrukcyjny wpływ na zdrowie fizyczne i psychospołeczne nie tylko panów, lecz również ich partnerek seksualnych. Ze względu na kłopoty ze wzwodem, spada jakość życia intymnego, co może wywoływać frustrację i niezadowolenie ze związku. Niestety, z biegiem czasu problemy wciąż się nasilają, a zmniejszający się w organizmie testosteron powoduje również inne objawy, takie jak:

  • utratę pożądania seksualnego,
  • zmniejszenie masy mięśniowej,
  • przyrost tkanki tłuszczowej
  • problemy ze snem,
  • zmiany skórne (suchość, nadmierna potliwość),
  • znaczne pogorszenie samopoczucia.

Czy problem dotyczy również mnie?

Właściwą diagnozę kłopotów może wystawić jedynie wykwalifikowany specjalista. W pierwszej kolejności przeprowadza on dokładny wywiad z pacjentem, który polega między innymi na uzupełnieniu kwestionariusza określającego Międzynarodowy Wskaźnik Funkcji Erekcyjnej – IIEF-5. Może on stanowić podstawę do postawienia trafnej diagnozy.

Co ciekawe, sam stosunek do nieuchronnych zmian organizmu może znacznie poprawić życie seksualne. Problemy z erekcją po 50. roku życia mogą być wynikiem wkraczania w okres andropauzy. Jest to w pełni naturalny stan, a jego akceptacja pozwala dłużej zachować sprawność w łóżku.

Na zaburzenia erekcji znajdzie się sposób

Jednym z pierwszych kroków wdrażanych przez osobę cierpiącą na problemy ze wzwodem jest modyfikacja stylu życia. Palenie tytoniu, spożywanie napojów alkoholowych, siedzący tryb czy bagatelizowanie badań lekarskich może pośrednio przyczyniać się do problemów sfery seksualnej. Badania pomogą również sprawdzić, czy inne schorzenia, takie jak nadciśnienie tętnicze lub cukrzyca nie wywołują kłopotów z erekcją.

Problem można zwalczać również farmakologicznie. Tabletki Maxon Forte zawierające Sydenafil wspomagający rozkurcz naczyń krwionośnych w prąciu. Wspomaga to przepływ krwi do ciał jamistych penisa, co ułatwia utrzymanie erekcji podczas podniecenia seksualnego.

Maxon Forte jest powszechnie wykorzystywany jest do leczenia problemów ze wzwodem. Choć aktualnie, na rynku można kupić lek bez recepty, zaleca się kontakt z lekarzem przed włączeniem preparatu leczniczego. Pozwoli to w kontrolowany i bezpieczny sposób stosować lek i dostosować dawkę do potrzeb pacjenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here