Kamienie szlachetne

Kamienie szlachetne to bardzo cenione kruszce w jubilerstwie, jakie w swojej toaletce posiada każda dama i miłośniczka pięknej biżuterii. To też baza do tworzenia unikalnych i zawsze modnych elementów biżuterii na każdą okazję.

Hand made i kamienie szlachetne

Obecnie moda na samodzielnie wykonywaną biżuterię na nowo zagościła w naszych domach. Wiele osób chętnie spędza czas na wykonywaniu samodzielnie korali lub naszyjników z dodatkami z półfabrykatów. Także kamienie szlachetne są popularnie stosowane w technice hand made.

Kamienie szlachetne i półszlachetne znane są od wieków. Kiedyś uważano je za kamienie przeznaczone dla osób najbogatszych, ale dziś każdy może je mieć w swojej kolekcji. Kamieniom od wieków przypisywano magiczne działanie i tak pozostało do dziś. Wiele osób uważa je za amulety, które mogą pomóc w trudnym momencie w życiu i sprawić, że nie zabraknie przychylności losu. Takie przekonania, istniejące w kulturze ludowej od wieków kojarzone są z mistycyzmem, a same kamienie uważane są także za lecznicze i od wieków cenione są w medycynie naturalnej i wśród zielarzy.

Kamienie szlachetne – najcenniejsze z kamieni…

Kamienie szlachetne to najbardziej wartościowe minerały, jakie trudno znaleźć na rynku. Posiadają piękny wygląd, jednolitą strukturę i czasami można się w nich niemal przejrzeć, gdyż zachwycają czystością.

Większość kamieni posiada też połysk, przez co uważa się je za tak estetyczne i atrakcyjne. Cechą, która dodatkowo wyróżnia kamienie jest trwałość – często powyżej 7 w skali Mohsa. Dzięki temu nie niszczą się i nie rysują.

Najbardziej cenne i wartościowe kamienia szlachetne to np. diamenty, szmaragdy i rubiny. Do popularnych zalicza się też topazy i akwamaryny. W Polsce wydobywano je od XIII wieku, choć bez większych efektów.

Kamienie we wszystkich kolorach tęczy…

Modne kamienie szlachetne to m.in diamenty, uważane za niezwykle cenne i popularne wśród kobiet. Diamenty to najdroższe minerały, które zyskały sławę około 200 latach, gdy ogłoszono, że są wieczne.

W wielu krajach i kulturach diamenty uważane są za idealne kamienie i często znajdują się w pierścionkach zaręczynowych. Wyrażają cnotę i wierność.

Inne, również popularne kamienie w kulturze wielu krajów to opale i perły. Zwłaszcza te ostatnie są uważane za szczególnie bliskie kobietom, choć uważa się, że nie powinny znajdować się w pierścionku zaręczynowym, gdyż mogą przynieść pecha i doprowadzić do niepomyślności w małżeństwie.

Żółte kamienie szlachetne – symbol pogody ducha i optymizmu

Kamienie szlachetne, zależnie od koloru jaki posiadają, są utożsamiane z pewnymi stanami emocjonalnymi. I tak np. z cytrynem i topazami łączy się wysoki intelekt i mądrość. Noszenie kamieni o takiej barwie symbolizuje pewność siebie i radość z codziennego życia. Dzięki temu, że żółty to radosny kolor – wskazuje się, że kamienie oddziałują energetycznie na właścicieli i ich zdolności oratorskie.

Kamienie w wiecznym kolorze miłości…

Czerwony, bo o nim mowa, to kolor symbolizujący miłość i barwa popularnego kamienia szlachetnego jakim jest rubin i granat. Te kamienie popularne łączone są z żywiołowością, odwagą w zdobywaniu ukochanej osoby i jej miłości a także z doznaniami erotycznymi. Wiążą się z tym znane tradycje w wielu krajach, ponieważ np. w Indiach panna młoda ubiera się na czas uroczystości ślubnej w czerwone sari, wierząc, że da jej to szczęście w związku małżeńskim w jaki obecnie wstępuje. Z kolei czerwień w Chinach to symbol radości i dobrego oraz dostatniego życia.

Zieleń i wieczna nadzieja

Korol zielony, utożsamiany z nadzieją jest też łączony z kamieniami szlachetnymi, takimi jak np. szafiry i szmaragdy. W popularnych wierzeniach takie kamienie symbolizują również siły fizyczne i psychiczne, płodność i energię.

Kamienie szlachetne można stosować do własnoręcznie robionej biżuterii, która stanowi idealny wybór na ważne okazje, gdy chcemy wyglądać nienagannie i zadbać o każdy detal stroju. By znaleźć piękne kamienie dekoracyjne warto odwiedzić renomowany sklep internetowy – manzuko.com.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here