moda
fot.: pexels.com

Każdego człowieka określa indywidualny charakter. Przejawia się on chociażby w kwestii ubioru. Niestety, wiele osób nie wie, co do nich najlepiej pasuje. Nie mają pojęcia także o tym, skąd czerpać inspiracje. Oto kilka porad na temat tego, jak znaleźć swój własny, oryginalny i niepowtarzalny styl.

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/lepiej-miec-swoj-styl-niz-kopiowac-od-innych/

Poznaj siebie

Najważniejszą kwestią jest poznanie własnych potrzeb i upodobań. Istotne jest to, aby znajdując swój styl, czuć się dobrze we własnej skórze. Styl powinien być spójny z naszą osobowością, podkreślać pewne cechy charakteru. Najważniejsze w tym przypadku jest to, aby słuchać swojego głosu, a nie kierować się trendami czy opiniami innych ludzi. Mając wiedzę na temat tego, jak chcemy wyglądać, błyskawicznie znajdziemy rzeczy, które wpisują się w nasz styl.

Aby znaleźć swój styl, dobrym sposobem jest organizacja własnej szafy oraz przygotowanie szczegółowej listy zakupów. W ten sposób, będzie łatwiej nam określić, czego potrzebujemy na daną okazje. Znajomość swojej szafy pomaga w tym, aby wiedzieć, których rzeczy nam brakuje do dopełnienia swojego wyglądu lub określenia, co jest nam całkowicie zbędne.

Nie ograniczaj się

Przy poznawaniu swojego stylu warto mieć otwarty umysł i pozwalać sobie na eksperymenty z nowymi fasonami, wzorami i kolorami. Dzięki temu możemy poznać siebie i sprawdzić, w czym czujemy się najlepiej. Można wypróbować jeden trend, bądź stosować różnorodne zamiennie. Warto pamiętać, aby wybrane ubrania były dopasowane do naszej sylwetki. Co więcej, nie bójmy się korzystać z akcesoriów. Ozdoby potrafią dodać charakteru każdej stylizacji.

Na zakupach warto się kierować zasadą, aby zestawiać ubrania w zestawach. Najlepiej jest kupować cały komplet ubrań, który jest do siebie dopasowany, niż pojedyncze części garderoby, które do siebie nie pasują. W ten sposób zaoszczędzimy nie tylko miejsce w szafie, ale także zachowamy więcej pieniędzy w portfelu.

Przeczytaj też: http://www.polskigeek.pl/rodzaje-pudrow-do-twarzy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here