Jakie efekty daje peeling trychologiczny?

Na powierzchni skóry głowy gromadzi się każdego dnia wiele różnych zanieczyszczeń, takich jak kurz, brud, resztki kosmetyków do stylizacji, czy sebum. To one przyczyniają się do obciążenia cebulek włosowych i blokowania wzrost nowych włosków. W wyniku tego kondycja naszej czupryny się pogarsza. Włosy są ochlapnięte i ciągle wypadają. Jak temu zaradzić?

Czym jest peeling trychologiczny?

Peeling trychologiczny jest to kosmetyk, który służy głównie do oczyszczenia skóry głowy. Konsystencję ma podobną do szamponu, dodatkowo posiada granulki peelingujące. Aplikacja również jest podobna, należy za pomocą okrężnych ruchów wmasować preparat w skórę głowy. Zadaniem granulek peelingujących jest delikatne złuszczenie martwego naskórka i usunięcie zanieczyszczeń. Dzięki temu skóra głowy będzie mogła swobodnie oddychać, a ujścia mieszków włosowych będą odblokowane.

Jakie efekty daje peeling trychologiczny?

Peeling trychologiczny oprócz drobinek peelingujących, posiada również w swoim składzie składniki aktywne. One z kolei nie tylko oczyszczają skórę głowy, ale i ją odżywiają. Przykładem takiego składnika aktywnego jest mocznik, który posiada właściwości zmiękczające, regenerujące oraz nawilżające.  Znajdziemy go w większości preparatów tego typu. Kolejnym cennym składnikiem aktywnym jest kofeina, która ma działanie pobudzające krążenie krwi. Dzięki temu do skóry głowy docierają, pozostałe substancje odżywcze, zawarte w kosmetyku.

Przeczytaj też: http://www.polskigeek.pl/peeling-gommage-czym-sie-rozni-od-pozostalych/

Peeling trychologiczny – kto powinien go zrobić?

Peeling trychologiczny, powinny wykonywać regularnie osoby, którym zależy na dobrym stanie włosów i skóry głowy. Powinna to być jedna z czynności pielęgnacyjnych, którą należy wykonywać raz w tygodniu, po to żeby pozbyć się brudu, kurzu i innych zanieczyszczeń. Dzięki temu skóra będzie mogła swobodnie oddychać.

Peeling skóry głowy w szczególności powinny wykonywać osoby, które borykają się z takimi problemami, jak:

  • nadmierne wypadanie włosów,
  • łupież,
  • przetłuszczanie się włosów,
  • przesuszona skóra głowy,
  • swędzenie skóry głowy,
  • osłabione włosy, pozbawione blasku,
  • spowolniony wzrost włosów.

Źródło: https://www.paripari.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here