Jak włączyć roaming?

Roaming pozwala na korzystanie z telefonu za granicą. Jeśli wyjeżdżasz na zagraniczne wakacje, to taka usługa z pewnością ci się przyda. Dzięki niej będziesz mógł pozostać w kontakcie z najbliższymi, którzy zostali w kraju. Będziesz mógł wysyłać im zdjęcia z podróży, pisać wiadomości gdzie dokładnie się znajdujesz.

Telefon przyda ci się także na miejscu, kiedy będziesz musiał zamówić taksówkę albo zadzwonić do hotelu. Prawdopodobnie będziesz potrzebował także skorzystać z internetu mobilnego przy sprawdzaniu położenia zabytków, które chcesz zwiedzić. Telefony są w dzisiejszych czasach niezastąpione, trudno bez nich funkcjonować. Nawet jeśli jesteś na wakacjach i chcesz odpocząć od pracy przed komputerem, czy mediów społecznościowych, to tak naprawdę będzie ci się trudno całkowicie wyłączyć. Dlatego zadbaj o roaming już przed wyjazdem. Dobry internet mobilny to duże udogodnienie w podróży. Możliwość kontaktu ze światem daje ci też pewność, że w razie niebezpieczeństwa, będziesz mógł wezwać pomoc.

Kwestią roamingu warto zastanowić się już przed wyjazdem. Warto sprawdzić, jak to wszystko działa u naszego operatora i jakie są koszty. Jak włączyć roaming? Całkiem możliwe, że nie musisz nic robić. Domyślnie roaming jest aktywny na większości kart. Jeśli jednak został zablokowany na twoim telefonie, to warto o tym wiedzieć. Po wyjeździe z kraju nie będziesz mógł wykonać żadnego połączenia. Nie uda ci się także włączyć roamingu. Dlatego przed przekroczeniem granicy warto się upewnić czy wszystko jest w porządku. Możesz udać się do salonu swojego operatora albo zadzwonić do biura obsługi klienta. W ten sposób uzyskasz dokładne odpowiedzi na wszystkie swoje pytania. Możesz też zalogować się do internetowego serwisu swojego operatora albo do aplikacji mobilnej i tam sprawdzić stan usługi. W ten sposób dokonasz też wszystkich niezbędnych korekt.

Roaming to usługa dzięki, której twój telefon będzie mógł korzystać z zasięgu innego operatora komórkowego. Wyjeżdżając za granicę twój telefon z polską kartą SIM, będzie łączył się ze stacjami bazowymi innych operatorów. Może się jednak zdarzyć, że pomimo tego, że masz aktywny roaming, twój telefon nie chce łączyć się z obcymi stacjami bazowymi. Winne w tym przypadku będą ustawienia telefonu. Należy w opcjach odszukać pozycję pozwalającą urządzeniu na automatyczny wybór sieci. Jeśli korzystasz z ręcznego wyboru sieci, to na czas wyjazdu musisz przełączyć się na wspomnianą opcję. Wygląd ustawień zależy od modelu urządzenia, z jakiego korzystasz i z wersji oprogramowania jakie masz zainstalowane.

Jak już wspominaliśmy, roaming jest usługą bardzo przydatną podczas podróży. To dzięki niemu pozostaniesz w kontakcie z najbliższymi i zamówisz taksówkę, która podwiezie cię do hotelu. Koszty roamingu zależą od tego w jakim jesteśmy kraju. W Unii Europejksiej działa zasada roam like at home. Poza UE niestety nie jest tak tanio. Musisz też uważać w obszarach przygranicznych, gdzie telefon może próbować łączyć się z różnymi stacjami bazowymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here