Jak przyspieszyć poród

Ciąża to jeden z najpiękniejszych okresów w życiu kobiety. 40 tygodni, podczas których rozwija się w niej nowe życie, to wyjątkowy czas, który tworzy niepowtarzalną więź między matką a dzieckiem.
Mimo, iż wiele kobiet znosi ciąże doskonale, to jednak są i takie, których nie omijają różnego typu dolegliwości.
Pierwsze tygodnie ciąży, potwierdzone przez dwie kreski na teście, są przede wszystkim czasem wielkiej euforii, radości i podekscytowania. Zarówno przyszła mama, jak i tata, cieszą się na myśl o powiększeniu rodziny. Wiele kobiet już wtedy zaczyna planować wyprawkę, jak również przemeblowanie mieszkania, aby przygotować idealne miejsce dla maluszka.
Na tym etapie wiele przyszłych mam zaczyna odczuwać mdłości, nudności – zwłaszcza poranne, a także nierzadko towarzyszą im wymioty.
To trudny czas, zwłaszcza jeśli kobieta chodzi do pracy. Intensywne zapachy, odgrzewane obiady współpracowników bardzo często nasilają uczucie dyskomfortu, jak również zwiększają częstotliwość wizyt w toalecie.
Na szczęście, po kilku tygodniach większość kobiet nudności i wymioty opuszczają, co sprawia, że kobieta zaczyna naprawdę dobrze czuć się w ciąży.
Pierwsze USG to często przełomowy moment w życiu przyszłych rodziców. Zobaczenie małej fasolki to wzruszająca chwila, która na zawsze odmienia relacje między partnerami – stają się oni sobie jeszcze bliżsi, a wspólne oczekiwanie na dziecko sprawia, że ich związek wchodzi na zupełnie inny poziom.
Nie ma nic ważniejszego dla kobiety w ciąży, niż wsparcie ukochanego mężczyzny.
Mimo, iż czas oczekiwania na dziecko to piękny okres, to jednak zmiany hormonalne, a także coraz większy brzuch, nierzadko sprawiają, iż kobiety popadają w gorszy nastrój, stają się płaczliwe i przygnębione.
Coraz większa waga, spowodowana rozwojem dziecka, sprawia, iż z każdym kolejnym tygodniem ciąży, kobieta ma coraz większe problemy z kondycją, wchodzenie po schodach wywołuje zadyszkę, a małe obowiązki domowe stają się dużo bardziej męczące niż dotychczas.
Nocna bezsenność czy zgaga, które pojawiają się u przyszłych matek kilka tygodni przed rozwiązaniem sprawiają, że kobiety zaczynają myśleć tylko o tym jak wywołać poród przed terminem.
Książkowa ciąża trwa 40 tygodni, jednak bywa i tak, że dziecko nie spieszy się na świat i może się urodzić nawet w 42 tygodniu.
Lekarze zgodnie twierdzą jednak, że już w 38 tygodniu jest ono gotowe na pojawienie się na świecie – ma wykształcone wszystkie kończyny, narządy wewnętrzne i doskonale poradzi sobie, jeśli dojdzie do akcji porodowej.
Nic więc dziwnego, że 2 tygodnie przed terminem wiele kobiet nerwowo poszukuje w internecie wszystkich dostępnych informacji na temat tego jak wywołać poród.
Próbują wszystkiego. Pomóc może wysiłek fizyczny, dlatego wiele z nich decyduje się na długie spacery. Polecane jest także wchodzenie po schodach oraz seks.
Przydatny może okazać się także wywar z liści malin, którego jednak pod żadnym pozorem nie można pić przed 38 tygodniem ciąży. Mniej przyjemną metodą, jednak równie często polecaną jest picie olejku rycynowego.
Możliwości jak widać jest wiele, niestety żadna nie daje 100 procentowej pewności na wywołanie porodu. Czasami trzeba się po prostu uzbroić w cierpliwość…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here