Gdzie zrobić badania krwi na Śląsku

Morfologia jest najbardziej podstawowym badaniem diagnostycznym. Jest to badanie polegające na ocenie ilości kluczowych składników morfotycznych krwi i ich stosunku do osocza. Jeśli chodzi o nadanie krwi Katowice są miejscem, gdzie możemy zrobić to niemal w każdej części miasta.

Kiedy zrobić morfologię, a kiedy poszerzyć badania

Jest to najpopularniejsze badanie diagnostyczne i warto powtarzać je co najmniej raz w roku. To pierwszy krok, by wykluczyć u siebie niedokrwistość, która coraz częściej dotyka coraz większa ilość osób.Szybki styl życia, nieodpowiednia dieta, palenie, alkohol, stres – to wszystko może prowadzić do anemii. Jej pierwszymi objawami mogą być ciągłe zmęczenie, zniechęcenie, trudności z koncentracją. Jeśli rzeczywiście coś mam dolega – wykaże to badanie krwi. Badania krwi katowice to również doskonała lokalizacja jeśli potrzebujemy wykonać bardziej specjalistyczne badania. Dzięki własnemu Centrum Krwiodawstwa oraz obecności uczelni medycznej miasto to posiada zaplecze do wykonania nawet najbardziej skomplikowanych badań, takich jak specjalistyczne badania hormonalne czy genetyczne.Jeśli więc morfologia to zbyt mało i należy poszerzyć panel diagnostyczny o im badania, wystarczy tylko wybrać odpowiednie laboratorium medyczne. Katowice oferuje ich kilka, więc nie powinno być problemu ze znalezieniem tego laboratorium, które takie badanie dla nas wykona.

Ze skierowaniem czy bez

Jeśli mamy dostęp do lekarza pierwszego kontaktu, który wystawi nam skierowanie, tym lepiej. Podstawowe badania krwi takie jak morfologia i biochemia lub część badań dotyczących poziomu hormonów za okazaniem skierowania jest stuprocentowo refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Znając jednak obłożenie przychodni i poradni musimy się nastawić na oczekiwanie w kolejce zarówno do lekarza po skierowanie jak i potem, oczekując na pobranie krwi.Jeśli nie chcemy czekać w kolejkach lub mamy do wykonania bardziej specjalistyczne badania, które nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, możemy udać się do wybranego punktu poboru krwi, które znajdują się w większości przychodni praz przy laboratoriach analitycznych i po uiszczeniu opłaty za badanie pozwolić pobrać sobie krew.W obu przypadkach wyniki są zwykle w ciągu następnego dnia, chyba że mamy do czynienia z bardziej skomplikowanymi badaniami, wtedy czas oczekiwania może się wydłużyć. A potem w wynikiem wystarczy udać się do swojego lekarza pierwszego kontaktu i poprosić o interpretacje wyniki oraz ewentualne zalecenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here