Przeszczep włosów – skuteczna recepta na łysienie

0
1319

Nadmierne wypadanie włosów może być poważnym problemem. Teraz na szczęście istnieją metody na to, aby je zahamować, a także przywrócić pierwotną gęstość włosów.

Dlaczego włosy wypadają?

Wypadanie włosów, które może prowadzić do łysienia, może być warunkowane przez szereg różnych czynników. Głównym z nich jest w tym przypadku genetyka, ale warto wskazać także na zaburzenia hormonalne czy nieodpowiednią dietę.

Problem nadmiernego wypadania włosów najczęściej dotyka mężczyzn. U nich główną przyczyną jest łysienie androgenowe. Jest ono warunkowane nadmierną wrażliwością organizmu na pochodną testosteronu – dihydrotestosteron (DHT).

Gdy włosów wypada więcej niż zwykle, warto określić przyczynę tego problemu. Jego diagnoza pomaga również w wyborze odpowiedniej metody leczenia. Co mamy dzisiaj do dyspozycji?

Metody leczenia nadmiernie wypadających włosów:

– kosmetyki – wcierki, maski, odżywki, szampony i inne,
– preparaty apteczne do stosowania miejscowego – także na receptę,
– mezoterapia – ostrzykiwanie skóry głowy substancjami aktywującymi wzrost włosów,
– klinika przeszczepu włosów – transplantacja włosów.

Trzy pierwsze z wymienionych powyżej metod stosuje się najczęściej. Niestety, nie zawsze mogą zapewnić one skuteczne działania. Wtedy, gdy nie przynoszą one oczekiwanych rezultatów, najlepszym rozwiązaniem jest przeszczep włosów Śląsk to jeden z regionów, gdzie można skorzystać z takiego zabiegu.

Przeszczep włosów – ostateczna broń w walce z łysieniem

Przeprowadzona profesjonalnie transplantacja włosów Katowice lub w innym mieście to zabieg skomplikowany, czasochłonny, lecz pozwalający na przywrócenie pierwotnej gęstości włosów wtedy, gdy inne metody nie działają.

Kliniki oferujące przeszczep włosów Śląsk i w innych województwach mogą zaoferować swoim klientom kilka różnych metod. Aktualnie najskuteczniejszą, jaką może zaoferować klinika przeszczepu włosów, jest metoda FUE, która polega na transplantacji pojedynczych zespołów mieszków włosowych.

Podsumowując, gdy problem nadmiernego wypadania włosów jest poważny, a pacjent chce cieszyć się bujną fryzurą, najlepszym wyborem jest transplantacja włosów Katowice bądź też w innym mieście. Nowoczesne metody przeszczepiania włosów zapewniają bardzo wysoką skuteczność!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here