Zagrożenia i przeciwwskazania przy przedłużaniu rzęs. Sprawdź, jakie są metody i poznaj ryzyko związane z zabiegiem!

Każda z nas chciałaby mieć piękne, bujne rzęsy. Niestety nie każdą los obdarzył zmysłowym spojrzeniem. Na szczęście dzisiaj możemy wykonać wiele zabiegów upiększających i to wcale nie mamy na myśli tych spod skalpela. Często decydujemy się na makijaż permanentny czy manicure. To trwałe sposoby na perfekcyjny wygląd, których efekty utrzymują się tygodniami. Jeśli decydujesz się na stylizację paznokci, wybierasz dobry salon manicure (o tym, jak wybrać najlepszy dowiesz się z innego poradnika http://www.mediatelworld.pl/najlepszy-salon-manicure-w-zielonej-gorze-pomozemy-ci-go-znalezc/). Przy makijażu permanentnym również postępujesz w ten sam sposób. Prawda? W ostatnim czasie popularne stało się także przedłużanie rzęs. Jest to zabieg, pozwalając na kilka tygodni zapomnieć o codziennym stosowaniu maskary czy zalotki. Sprawdź jednak, czy jest to zabieg dla każdego i jakie może nieść ze sobą zagrożenia.

Zagrożenia związane z zabiegiem przedłużania rzęs

Przeszukując internet, z pewnością natknęłaś się już na przeraźliwe zdjęcia dziewczyn po nieudanym zabiegu. Opuchnięte, praktycznie łyse powieki i ryzyko utraty wzroku. Brzmi strasznie prawda? Niestety, takie sytuacje się zdarzają, ale na szczęście niezwykle rzadko. Warto jednak zastanowić się, dlaczego dochodzi do takich sytuacji?

Otóż odpowiedź jest prosta. Wszelkie powikłania są efektem nieumiejętnego wykonania zabiegu, brakiem doświadczenia i elementarnej wiedzy w zakresie przedłużania rzęs. Dlatego tak ważne jest, aby wykonywać zabiegi tylko w renomowanych gabinetach, gdzie pracują prawdziwi styliści z doświadczeniem. Jak znaleźć taki salon i po czym poznać doświadczoną stylistkę?

Poszukiwania warto rozpocząć od sprawdzonych źródeł np. serwisu https://www.moment.pl/rzesy/zielona-gora. Tutaj znajdziesz wszystkie salony oferujące tę usługę. Możesz każdy z nich prześledzić, sprawdzić jakie metody oferuje, jakie jest doświadczenie stylistek i czy mają stosowne certyfikaty. Szybko umówisz się również na wizytę. Na niej już przekonasz się, czy dana osoba jest kompetentna. Jak? Bardzo prosto. Prawdziwa stylistka z wiedzą i doświadczeniem najpierw przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad. Zapyta o przebyte choroby, wykonane zabiegi, ewentualne uczulenia i tym podobne. Sprawdzi stan zdrowia Twoich rzęs, zapyta o to, jaki efekt chcesz uzyskać i razem z Tobą wybierze najlepszą metodę stylizacji. Co więcej, wyjaśni Ci, jakie są rodzaje rzęs, jak wygląda zabieg, co czeka Cię w trakcie i po zabiegu oraz odpowie jak zadbać o przedłużone rzęsy, by efekty utrzymywały się na dłużej. Jednym słowem kompleksowo zadba o to, byś czuła się pewnie i bezpiecznie. Niedoświadczone stylistki będą unikały rozmowy oraz odpowiedzi na Twoje pytania.

Przeciwwskazania do zabiegu

Przedłużania rzęs nie wykonasz, jeśli w okolicach oczu masz jakieś mikro podrażnienia, przechodziłaś w ostatnim czasie zapalenie oka, masz osłabioną odporność lub jesteś alergikiem.

Decydując się na zabieg, przeanalizuj wszelkie „za” i „przeciw”, skonsultuj wszystko z doświadczoną stylistką i podejmij wówczas decyzję. Jeśli postawisz na dobry, sprawdzony salon, możesz czuć się bezpiecznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here