jakie dodatki kupić do łóżka niemowlaka?

Łóżeczko dla niemowląt, pełni bardzo ważną funkcje w rozwoju małego dziecka. Niemowlę spędza w nim większość swojego czasu, to w nim nabywa nowe, ważne umiejętności, takie jak siadanie czy wstawanie. Istotny jest komfort i wygoda dziecka, podczas przebywania w łóżeczku.

Jakie akcesoria wybrać do łóżeczka niemowlaka?

Urządzając pokój niemowlaka, należy trzymać się jednej zasady – im mniej, tym lepiej. Tak samo powinno być w łóżeczku. Umieszczajmy tam jak najmniej przedmiotów. Każdy bezużyteczny przedmiot, stwarza zagrożenie dla dziecka. Niektórzy twierdzą, że nagła śmierć łóżeczkowa może być spowodowana przez zbędne przedmioty, będące w łóżeczku niemowlaka. Takie przedmioty mogą ograniczyć dopływ tlenu dziecku.

Łóżeczka niemowlęce - akcesoria

Do najczęściej używanych akcesoriów w łóżeczku dziecięcym, należą ochraniacze boków łóżeczka. Kupuje je większość rodziców. Dostępne są w różnych kształtach, kolorach, czy grafikach. Głównym zadaniem takich ochraniaczy jest zabezpieczenie malucha przed włożeniem rączki, nóżki lub główki między szczebelki. Taki uraz mógłby być niebezpieczny. Ochraniacze wykonywane są zazwyczaj z miękkiego i przyjemnego w dotyku materiału.

W łóżeczku dziecka nie powinno zabraknąć materaca oraz prześcieradła. Prześcieradło powinno być na gumce, dzięki temu nie będzie się ściągało i stanowiło niebezpieczeństwa dla dziecka. wybierając materac, wybierzmy twardszy, dzięki temu postawa dziecka będzie podtrzymana, a kręgosłup zdrowszy.

Aby zapewnić dziecku rozrywkę, podczas spędzania czasu w łóżeczku można nad łóżeczkiem powiesić karuzelę. Taka zabawka stymuluję rozwój dziecka. Jej zadaniem jest wyciszenie dziecka przed snem i rozwijanie jego zmysłów słuchu i wzroku. Przez pierwsze miesiące życia, to będzie jedyna zabawka, która zostanie zauważona przez dziecko.
Przed zawieszeniem zabawki, należy upewnić się, że mocowanie karuzeli jest stabilne. Zmniejszy to ryzyko upadku zabawki na dziecko.

Kolejnym, bardzo klimatycznym i nadającym estetyczny wygląd dodatkiem, jest baldachim. Bardzo ważne, żeby go prać regularnie. Zbiera się na nim dość dużo kurzu.

Przeczytaj też: http://www.tolkfolk.pl/lozeczka-i-kojce-czym-sie-roznia-co-lepiej-sie-sprawdzi/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here