Nowoczesna kancelaria notarialna - jak ją urządzić?

Biuro w zaułku starej kamienicy, a w środku zapach papieru i wosku, używanego do pieczęci. Brzmi jak scena z baśni, ale taka jest sceneria wielu kancelarii notarialnych, które funkcjonują do tej pory. Na szczęście ten obraz ulega zmianom, a nowoczesna kancelaria notarialna urządzana jest w inny sposób. Jaki? Czy wygląd współczesnych biur prawnych ociepla ich wizerunek i zachęca klientów do korzystania z porad i usług?

Kancelaria notarialna – historia lokalizacji

Dlaczego większość kancelarii notarialnych usytuowana jest w starych kamienicach?

Odpowiedź na to pytanie bierze się z historii tego zawodu. Notariusz, jak każdy inny przedstawiciel dziedziny prawa, jest specjalnością z tradycjami, działającą od wielu setek lat.

Dziś gospodarka funkcjonuje globalnie i nie ma granic odległości. Kiedyś? Tylko duże miasta pozwalały na nabywanie towarów, handel oraz usługi. Świadomość marketingu była już jednak znana, dlatego prawnicy chętnie osiadali w budynkach, zlokalizowanych najbliżej centrum. Ich wygląd na przestrzeni wieków zubożał, ale niezmienna pozostaje dobra lokalizacja.

Nowoczesna kancelaria notarialna – zmiany w aranżacjach pomieszczeń

Współczesna świadomość konsumencka jest na zupełnie innym poziomie, dlatego kancelaria notarialna może funkcjonować wszędzie – na obrzeżach miast lub w prywatnych domach mieszkalnych, jako wydzielona strefa zawodowa.

Wszystko się zmienia, a prawnik ma tego sporą świadomość. Cyklicznie zmienia się prawo, ale też trendy dekoratorskie. Kancelaria notarialna musi przyciągać swoim profesjonalizmem, ale jednocześnie nie odstraszać urzędowym stylem i dusznym zapachem papieru. Jak zatem urządzić nowoczesną kancelarię?

Biuro i zawód, które służą ludziom

Nowoczesna kancelaria notarialna zrywa z dotychczasowym schematem ciemnych pomieszczeń w kamienicach. Młodzi prawnicy, prowadzący własne działalności, coraz częściej decydują się na prowadzenie biznesów w modernistycznych nieruchomościach usługowych, a nawet centrach handlowych. Niezmienny pozostał schemat wyjścia do ludzi.

Aranżacja biura powinna być otwarta, jasna i przestronna. Ważne jest, aby była elegancka, ale nie odstraszała luksusem. Powinna zachęcać do wejścia i skorzystania z porady. Notariusz jest bowiem zawodem służącym ludziom. Jego miejsce pracy powinno być dla nich przyjazne.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na notariuszadamrobak.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here