Metody zagęszczania włosów

Jak zapewne zdają sobie sprawę osoby, które choć raz w życiu postanowiły poddać się zabiegowi wizualnego zwiększania objętości włosów, sposobów by tego dokonać jest całe multum, natomiast ich liczba z roku na rok rośnie dzięki wprowadzaniu na rodzimy rynek coraz to nowych technologii oraz otwieraniu się ekspertów na rozwiązania nietypowe, aczkolwiek bardzo skuteczne. Jednym z nich jest doczepianie włosów przy pomocy microringów.

Technika ta jest relatywnie skomplikowana, a więc stosują je tylko salony fryzjerskie i zakłady medycyny estetycznej, których przedstawiciele i pracownicy dysponują odpowiednią wiedzą w dziedzinie wizualnego zagęszczania włosów. Aby zabieg przeprowadzić w sposób prawidłowy, niezbędny jest odpowiedni osprzęt – najczęściej są to profesjonalne szczypce i szydło oraz zestaw niewielkich okrągłych pierścieni z wykończeniem z sylikonu. To właśnie te ostatnie są elementem kluczowym, bowiem pozwalają na doczepianie do fryzury dodatkowych pasm włosów naturalnych lub włókien syntetycznych na zimno, a więc bez konieczności dodatkowego zagrzewania materiałów na włosach, co mogłoby prowadzić do ich uszkodzenia lub osłabienia.

Niestety jednak, metoda ta zalicza się do najbardziej pracochłonnych, jako że aby zaaplikować klientowi zestaw pasemek potrzeba około sześćdziesięciu minut, a w sytuacji, gdy uczesanie jest dość nietypowe lub też pracownik zakładu nie ma odpowiedniego przeszkolenia, czas ten może się jeszcze bardziej wydłużyć. Na szczęście zarówno żywotność takiego systemu jak i jego wygląd rekompensują te drobne niedogodności. Klient zamawiający wykonanie takiego systemu pamiętać musi, że wraz z porostem włosów konieczne może być luzowanie i przesuwanie microringów niżej, tak aby utrzymać jak najbardziej naturalny wygląd uczesania. Usługę taką wykonać może pracownik zakładu fryzjerskiego lub też możemy się tego podjąć samodzielnie – wystarczy odrobina wprawy lub pomoc osoby, która kiedykolwiek miała do czynienia z pasemkami mocowanymi na zimno.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here