Dmuchany kajak świetnym sposobem na grupową wycieczkę

0
943

Aby urozmaicić sobie życie towarzyskie, młodzi ludzie w dzisiejszych czasach często szukają zdrowszych alternatyw od siedzenia przed telewizorem czy drinkiem w barze. Sezon wiosenno-letni sprzyja zapoczątkowaniu nowej pasji – ładna pogoda skutecznie zachęca do opuszczania czterech ścian mieszkania. Dmuchany kajak może okazać się świetnym sposobem na aktywny wypoczynek, łączący w sobie świeże powietrze i przebywanie na łonie natury z wysiłkiem, którego efekty mogą być porównywalne z siłownianym treningiem. 

Światowy lider w produkcji pontonów z PVC i winylu

Firma Sevylor zajmuje się produkcją pontonów i kajaków pneumatycznych już od pierwszej połowy XX. wieku. Myśląc “dmuchany kajak” i zaczynając poszukiwania idealnego dla siebie modelu, warto zrobić research na temat wyżej wspomnianej marki. Posiada ona w swojej ofercie dwie ciekawe opcje – modele “Minnesota” oraz “Tahiti Plus”. “Minnesota” to dmuchany kajak turystyczny, który posiada trzy wygodne miejsca i jest przeznaczony do użytku dla średnio-zaawansowanych kajakarzy. Łączna waga użytkowników nie powinna przekraczać 275kg – trzy dorosłe osoby spokojnie powinny zmieścić się w tym limicie. Producent jednak zastrzega, że największy komfort pływania osiąga się we dwie osoby dorosłe i jedno dziecko. Podobnie rzecz ma się w ciut bardziej ekonomicznym rozwiązaniu, jakim jest niewątpliwie “Tahiti Plus”. Model ten jest nie tylko tańszy – jego specyfika również odbiega nieco od opisanej wyżej “Minnesoty”. Tutaj wyporność gwarantowana jest przy 200kg łącznej wagi wszystkich użytkowników. Idealnie sprawdzi się zatem dla rodziców i dziecka, jednak jeżeli chodzi o osoby dorosłe – musiałyby to być trzy drobne kobiety.

Kajak dmuchany czy tradycyjny?

W jaki warto zainwestować? Kajak dmuchany idealnie sprawdzi się na spokojnych wodach: jeziorze lub rzece z mało wartkim nurtem. Jest o wiele łatwiejszy w transporcie – po użyciu wystarczy go dobrze wysuszyć, spuścić z niego powietrze, złożyć i spakować do torby. Jest kompaktowy i zajmuje bardzo mało miejsca, a jego napompowanie to kwestia kilkunastu minut. Tradycyjny, twardy kajak charakteryzuje się za to większą wytrzymałością na przeróżne, często ekstremalne warunki i można nim wyruszyć na podbój o wiele bardziej wymagającej rzeki. Aby go jednak przewieźć, potrzeba specjalnej przyczepy, co wiąże się z kolejnymi kosztami. 

Na wypad z przyjaciółmi

Jeżeli planujemy ciekawie spędzić czas, możemy łatwo i szybko zaopatrzyć się w dmuchany kajak. Trzy dorosłe osoby mogą jednorazowo “zrzucić się” na jeden, porządny kajak pneumatyczny i mieć z niego pożytek i frajdę na wiele sezonów. Sklep kajakowy GoKajak posiada bogatą ofertę dobrej jakości kajaków, z wyczerpującymi opisami wszystkich zamieszczonych produktów. Znajdziecie tam wszelkie niezbędne akcesoria niezbędne do rozpoczęcia przygody z kajakarstwem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here