kierowca

Myślisz o pracy za kierownicą? Jedyną barierą jest to, że nie wiesz czy praca na taki stanowisku przyniesie Ci zysk? Nie ma się co zastanawiać. My dzisiaj przedstawimy tę sytuację jasno. Chcesz wiedzieć ile zarabia kierowca i co wpływa na jego wynagrodzenie? Ten artykuł być może pomoże podjąć Ci decyzję .Gdzie możemy liczyć na pracę za kierownicą? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-kierowca/ 

Jakie zawody możemy wykonywać siedząc za kierownicą? 

Siedząc za kołkiem jako kierowca możemy wykonywać naprawdę sporą ilość zawodów. Oczywiście chodzi tutaj o profesje, które możemy wykonywać, jeśli prowadzenie samochodu jest jedynym wymogiem.  Kiedy myślimy o takiego rodzaju pracy na myśl przychodzą nam zawody takie jak: 

  • kierowca TIRA, 
  • kierowca autobusu, 
  • kierowca autokaru, 
  • taksówkarz, 
  • dostawca zarówno jedzenia np. w restauracji, jak i np. towaru do sklepów. 
  • kierowca ubera lub bolta.

Co wpływa na wynagrodzenie?

Na wynagrodzenie na takim stanowisku wpływ na przede wszystkim staż pracy. Często możemy spotkać się z sytuacją, że wynagrodzenie początkującego pracownika stanowi znikomą część pensji jego bardziej doświadczonego kolegi po fachu. Na wynagrodzenie wpływ ma również wielkość firmy. Dzieje się tak, ponieważ małe rodzinne firmy nie są w stanie zaoferować wynagrodzenia rzędu wielkich zagranicznych korporacji. Większe firmy zazwyczaj oferują też bogaty pakiet świadczeń pozapłacowych. Na zarobki wpływ ma również lokalizacja firmy. Dwie podobne do siebie firmy znajdujące się w różnych miastach mogą oferować odbiegające od siebie wynagrodzenia dla swoich pracowników.

Na jakie wynagrodzenie może liczyć kierowca dostawca?

Takie informacje znaleźliśmy na popularnym serwisie internetowym zarobki.pracuj.pl. Z niego dowiedzieliśmy się, że przeciętne wynagrodzenie osoby pracującej jako kierowca zajmujący się dostawą wynoszą 4 400 zł. Jest to o 300 zł mniej niż przeciętne wynagrodzenie w Polsce. Na zasadach umowy o pracę kierowca zarobi 3 190 złotych netto. Kiedy pracuje zaś na umowie zlecenie, zarobi 3 325 złotych netto. Na  umowie o dzieło będzie to 3 802 złotych netto, a na umowie B2B – 3 646 złotych netto.

Zobacz też: http://morini.pl/jak-wyglada-praca-kierowcy/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here