Odzież robocza i ochronna

Taka typowa odzież robocza i ochronna to rzecz jasna większa sztywność od typowych ubrań i na dokładkę niska cena produkcji, bo ubranie robocze typowego pracownika budowlanego nie może kosztować tyle co strój operatora maszyny do oczyszczania strumieniowego. Kluczowe znaczenie ma też i to, że ciuchy robocze konkretnego pracownika budowlanego muszą być też i tymi nie utrudniającymi pracy.

Produkcja odzieży roboczej

Produkcja odzieży roboczej wygląda tak samo jak produkcja tych standardowych ubrań. Mowa tu dokładnie o tym, że jedna maszyna produkuje sporą wstęgę tkaniny i to niemal bez przerwy, potem inna maszyna tę wstęgę farbuje i to niemal na dowolny kolor. Kolejna maszyna wycina elementy, które staną się kurtką lub spodniami roboczymi. Na sam koniec pracownik lub pracownica zszywa te wycięte elementy w całość, choć w czasach obecnych może to w znacznym stopniu wykonać jeszcze jedna maszyna. Istotnym jest też i to, że tę tkaninę równie dobrze może produkować inna fabryka, a do tej właściwej trafia ta tkanina w formie rolki ważącej ponad dwadzieścia ton. Takie rozbicie produkcji na dwie fabryki czasami bywa korzystne, ale nie zawsze, bo liczy się ten całkowity koszt wyprodukowania danej partii towaru, a nie to czy odzież robocza powstaje od początku do końca w jednej konkretnej fabryce.

Stroje ochronne

Dość wielu z nas do kategorii powiązanej z odzieżą ochronną zalicza także stroje, które noszą pracownicy zajmujący się piaskowaniem. Stroje te są dość masywne, a w ich wnętrzu panuje skwar. Poruszanie się w nich także jest średnio wygodne, ale jeśli chodzi o te mocne maszyny do oczyszczania strumieniowego, to często są one jedyną poprawną opcją, bo ten strumień oczyszczającego piasku może poważnie poranić ramiona lub dłonie. Najbardziej rzecz jasna trzeba chronić twarz, bo na niej znajduje się nos, oczy i usta, a poważne uszkodzenia tych rejonów ciała kończą się poważnym kalectwem i utratą zdolności do wykonywania tego konkretnego zawodu. Dlatego taki strój roboczy musi być dopasowanym do wymogów konkretnego stanowiska pracy i co równie istotne musi spełniać te normy określone w przepisach, bo w czasach obecnych urzędnicy dokładnie sprawdzają firmy i to zwłaszcza w tych sporych miastach. Więcej o odzieży roboczej dowiesz się na stronie BHP Nawigator – dowiedz się więcej.

Podejście urzędników do odzieży ochronnej

Nie od dziś pewnym jest to, że urzędnicy, czyli inspekcja pracy działa w dość wielu krajach świata i co równie istotne sprawdza odzież roboczą, czyli to czy jest ona zgodną z normami dla konkretnego stanowiska pracy. Kontrole tego rodzaju są rzecz jasna znacznie częstszymi w sporych miastach, bo tam właśnie zakłady produkcyjne znajdują się dość blisko urzędów i dlatego też takie kontrole wychodzą taniej. Inaczej jest w przypadku małych miejscowości znajdujących się jakąś godzinę drogi od danego urzędu. W przypadku fabryki w znacznie mniejszym mieście kontrole inspekcji mają miejsce raz na te kilka lat, bo jedna kontrola na wyjeździe to czasami nawet kilkanaście wykonanych w najbliższej okolicy i na dokładkę to też koszt powiązany z dojazdem. Dlatego stroje ochronne najczęściej sprawdza się w sporych miastach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here