geodeta

Niejeden raz pewnością spotkaliśmy się z geodetą, który wykonywał swoje obowiązki zawodowe. Wówczas pojawia się nam w głowie ciekawość związana z wykonywaniem tego zawodu. Geodeta bierze ze sobą specjalistyczny sprzęt oraz dokonuje potrzebnych mu wymiarów. Czym dokładnie zajmuje się geodeta oraz jakie warunki pracy kto obecny zawodzie? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-wyglada-praca-geodety-zobacz-jak-pracuje-geodeta/

Co należy do obowiązków geodety? – Praca geodety

Podstawowymi obowiązkami zawodowymi, które czekają na tych pracy jest dokonywanie pomiarów oraz sporządzanie map geodezyjnych. Jakie pomiary służące celom budowlanym, inwestycyjnym czy ekologicznym. Mogą być to pomiary wielkościowe lub służące rozgraniczeniu, w dzieleniu czy wydzielaniu w odpowiednich działach. Następnie specjalista na podstawie pomiarów, wykonuje mapę geodezyjną. Najczęściej powstaje ona do celów projektowych. Dodatkowo do twoich zadań będzie należało sporządzanie dokumentacji nieruchomości, wykorzystywanie jej do celów prawnych czy sporządzanie wykresu z ewidencji gruntów. Taki wykres służy do poprawnego wpisu w księdze wieczystej. Jako geodeta sporo czasu będziesz poświęcał na dostosowanie działki do celów inwestycyjnych oraz inwentaryzacyjnych. 

Jakie warunki pracy przypisane są do zawodu geodety?

Najczęściej geodeta pracować będzie na budowie lub w biurze. Wiele osób prywatnych korzysta z usług takich specjalistów na potrzeby budowlane swojego domu czy garażu. W takim przypadku będziesz przechodzić w wyznaczone miejsce, wyznaczać granice działek oraz mierzyć ewentualne nierówności. Czasami przyjdzie ci się mierzyć także pracę na wysokościach, na przykład podczas budowy wysokiego wieżowca. Będziesz przynosić wówczas punkty wysokościowe i sytuacyjne do każdej kondygnacji. Warunki atmosferyczne niekiedy skracają czas pracy danego dnia, Dlatego najlepiej optymalnie jest zacząć około 7:00 rano. Nasza współpraca będzie odbywała się z innymi budowlańcami, architektami oraz kierownikami budowy. W biurze zajmujemy się sporządzaniem dokumentacji, tworzeniem potrzebnych modeli komputerowych oraz map geodezyjnych na potrzeby inwestycyjne dodatkowo pracę w firmie prywatnej może wiązać się za współpracę z samorządami na szczeblach powiatowych czy gminnych.

Zobacz też: http://www.polskigeek.pl/kurier-praca-na-etacie-czy-wlasna-dzialalnosc-gospodarcza-ktora-forme-zatrudnienia-wybrac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here