Ściąganie filmów z Youtube

Youtube jest najpopularniejszą stroną, która umożliwia darmowe oglądanie filmów. Bez wątpienia oferuje również najszerszą ofertę w tej kategorii, ze względu na ogromną ilość twórców udostępniających swoje filmy na tej stronie. Właśnie ta mnogość treści na Youtube, sprawia że wiele osób chciałoby posiadać je na własnym dysku. Jak ściągać filmy z Youtube?

Dlaczego warto ściągać filmy z Youtube? Najoczywistszym powodem jest chęć posiadania dostępu do filmów nawet wtedy, kiedy niemożliwy jest dostęp do internetu. Innym powodem może być chęć odtwarzania filmów lub słuchania muzyki w czasie wykonywania innych czynności na smartfonie. Niestety, Youtube nie daje takiej możliwości. Youtube ma dość surowe zasady dotyczące publikowanych treści, więc dość częstym zjawiskiem jest usuwanie ze strony filmów niespełniających warunków portalu. Usuwane bywają zarówno filmy naruszające, bądź rzekomo naruszające prawa autorskie lub zawierające nieodpowiednie treści. Warto w takim wypadku zapisywać na dysku treści, które mogą zniknąć.

Jak ściągać filmy z Youtube z poziomo strony? Niestety jest to aktualnie niemożliwe. Głównym źródłem dochodu tej strony są reklamy wyświetlane przed, w trakcie, lub po filmie, jak również banery reklamowe pojawiające się w trakcie oglądania treści. Dlatego też nie możliwość ściągania filmów bezpośrednio uderza w dochody firmy. Z tego samego powodu nie jest możliwe chociażby słuchanie muzyki z Youtube w tle na smartfonie – uniemożliwia to dotarcie z treściami reklamowymi do użytkownika.

Jakie więc ktoś kto chce ściągać filmy z Youtube ma możliwości? Na rynku dostępne jest aktualnie kilka opcji. Są to darmowe lub odpłatne aplikacje i programy na komputery osobiste lub smartfony. Oferują one ściąganie filmów w dowolnej jakości dostępnej na stronie, a jeśli dla kogoś ważny jest jedynie dźwięk, możliwy bywa również zapis pliku w formacie mp3. Dużo popularnością cieszą się również strony internetowe, umożliwiające ściąganie filmów z Youtube. Ich zaletą jest brak konieczności instalacji dodatkowych programów lub aplikacji zajmujących miejsce na urządzeniu. Ściągając filmy z Youtube należy pamiętać o zapoznaniu się z lokalnym prawem dotyczącym własności intelektualnej i praw autorskich.

Sposoby na to, jak ściągać filmy z Youtube są dość proste, nawet osoby niezbyt biegłe w posługiwaniu się komputerem i nieobyte z internetem są w stanie z łatwością tego dokonać. Warto zastanowić się nad ściąganiem szczególnie takich filmów, które są zagrożone usunięciem ze strony, a są w jakiś sposób wartościowe. Zapisywanie treści może być również przydatne dla osób chcących słuchać treści z Youtube w formie podcastów lub utworów muzycznych w drodze do pracy czy szkoły, a nie mających dostępu do wystarczająco szybkiego internetu. Najpopularniejszymi metodami są aplikacje i programy na komputery i smartfony oraz wyspecjalizowane strony internetowe, które pozwalają czasem pobierać również z innych stron internetowych niż Youtube. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto wypróbować obie metody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here