Jak założyć Facebooka?

Facebook to obecnie najpopularniejsza strona internetowa oraz podstawowe medium społecznościowe w Ameryce, Europie, Australii oraz wielu częściach Azji i Afryki. Portal ma obecnie ponad miliard użytkowników, co jest absolutnym rekordem w porównaniu z innymi konkurencyjnymi stronami. W Polsce Facebook jest bardzo popularny już od wielu lat, co najmniej ośmiu. Wcześniej na rodzimym rynku mediów społecznościowych próbowała zaistnieć popularna swego czasu Nasza Klasa oraz komunikator gadu gadu. Zostało to jednak wyparte przez Facebooka, który przywędrował ze Stanów Zjednoczonych, gdzie stworzył go niejaki Mark Zuckerberg. Dzisiaj człowiek ten jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie i uznawany jest za jednego z najbardziej wpływowych. Stworzył dzieło, które spaja ze sobą ludzi z całego świata i w sposób bardzo oczywisty wspiera pędzącą globalizację. Facebook stale się również rozwija, wprowadza nowe udogodnienia, które dopasowane są do potrzeb oswojonych z nowoczesnymi technologiami ludzi.

Strona internetowa daje podstawową możliwość dzielenia się ze znajomymi faktami ze swojego życia – można wstawiać zdjęcia lub pisać na tablicy o swoich przemyśleniach i pomysłach. Można również komentować zdjęcia znajomych, wchodzić z nimi w interakcje. Przede wszystkim jednak Facebook dzisiaj pozwala na śledzenie oficjalnych stron danych polityków, aktorów i innych ludzi znanych z życia publicznego, a także po prostu fanpage’ów, które są blisko naszego hobby. Dzięki temu na Facebooku stosunkowo prosto się wypromować i można za jego pomocą trafić do bardzo dużego grona odbiorców. Oprócz oficjalnie dostępnych stron rozmaitych ludzi i instytucji istnieją także grupy stworzone dla ludzi o określonym celu. Są to najczęściej tematyczne miejsca, do których należą osoby, których łączy wspólna pasja, studiowany kierunek, miejsce zamieszkania, szkoła lub cokolwiek innego. Facebook daje również możliwość czatowania ze znajomymi i korzystania z bardzo popularnej obecnie aplikacji Messenger. Jej fenomen jest tak wielki, że praktycznie wyparła już w wielu sytuacjach zwyczajne SMS.

Osoby starsze, które dopiero zaczynają swoją przygodę z nowymi technologiami zastanawiają się więc często jak założyć Facebooka. Otóż odpowiedź jest dosyć prosta – rejestracja na tej stronie postępuje analogicznie do innych. Należy więc podać adres mail, ale w tym wypadku wymagane jest również imię i nazwisko. Warto podać prawdziwe, ponieważ Facebook usuwa konta, które mogą uznawane być za podszywanie się lub zostały stworzone tylko do popularnego „trollowania”. Podając imię i nazwisko można także oczywiście zostać rozpoznanym łatwiej wśród znajomych, do których wyśle się zaproszenie. Opcjonalne jest natomiast podawanie innych informacji: numeru telefonu, wykształcenia, dawnej szkoły średniej. Ze względu na prawo COPPA obowiązujące w Stanach Zjednoczonych wymagany jest również wiek 13 lat, ponieważ w myśl wspomnianej ustawy strony internetowe nie mogą przechowywać danych osób poniżej tej granicy wiekowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here