Jak się ubrać na komunię?

Pierwsza komunia jest bardzo ważnym dniem dla dziecka i całej jego rodziny. Bliżsi i dalsi krewni przyjeżdżają, aby wspólnie świętować to duchowe wydarzenie. Charakter sytuacji nakazuje ubrać się w odpowiedni sposób, aby prezentować się godnie, jak przystało na tę wyniosłą chwilę. Mężczyźni zazwyczaj wiedzą, jak się ubrać na komunię, ponieważ mają do dyspozycji garnitur. Kobiety częściej zmagają się z problemem doboru właściwego stroju.

Facet jest jednak w łatwiejszej sytuacji tylko z pozoru. Męski strój na komunię to nie tylko garnitur, ale też buty, zegarek, krawat lub mucha. Bezpieczne jest zawsze pójście w klasykę, na co decyduje się większość panów. Czarna lub granatowa marynarka i spodnie, a do tego biała koszula i ciemny, prosty krawat. Pierwsza komunia nie jest czasem na eksperymenty w temacie garderoby. Mężczyzna powinien przede wszystkim elegancko się prezentować, aby zachować powagę chwili i dobrze wypaść na zdjęciach. W końcu w przyszłości powinny one pozwolić cofnąć się w czasie bez uczucia wstydu!

Kobiety z natury mają większy problem z wyborem idealnego stroju. To naturalne, gdyż posiadają one więcej sukienek, bluzek, spodni i innych elementów ubioru. Niektóre panie mają zimne poty na samą myśl, jak się ubrać na komunię. Na szczęście finalnie zawsze udaje się trafić w złoty środek. Damy przeważnie mogą postawić na sukienkę lub spódnicę, która nie będzie przesadnie krótka! Pamiętajmy, że Komunia Święta i Kościół to miejsce, w którym należy zachować skromność. Panom nie wypada przyjść w krótkich spodenkach, a kobietom w odsłaniających zbyt dużą część nóg sukienkach. Należy także zwrócić uwagę na niezbyt wyzywający dekolt. Jeżeli chodzi o buty, dziewczyny stawiają na eleganckie szpilki.

Jeśli poruszamy temat tego, jak się ubrać na komunię, to nie powinniśmy ograniczać się jedynie do garderoby czy dodatków. Niezwykle ważnym elementem każdego stroju jest fryzura i makijaż w przypadku pań. Mężczyźni nie muszą się szczególnie wysilać w tej kwestii. Schludnie przycięte włosy wystarczą. Nieco dłuższe włosy też są jak najbardziej w porządku. Grunt to unikanie przesadnej awangardy! Kobiety muszą sobie zadać znacznie więcej trudu. Wybrać kręcone włosy czy proste? Spięte czy rozpuszczone? Wariantów kobiecych fryzur jest bardzo dużo, a każda z pań chce wyglądać jak najlepiej na komunii dziecka własnego lub kogoś z rodziny.

Na komunię trzeba także ubrać dziecko! Tutaj możliwe są dwa podejścia. Bardziej klasyczne i częściej wybierane to postawienie na odświętną, białą albę. Nasza pociecha zawsze będzie wyglądać w niej cudownie, adekwatnie do okazji. Zdarza się też, że chłopcy ubierają na Pierwszą Komunię garnitury. Nie jest to w żaden sposób zabronione, więc zależy to tylko od rodziców. Dziewczynki biorące udział w Komunii Świętej przeważnie mają ze sobą białe rękawiczki, a ich włosy także zostają wcześniej ułożone w śliczne fryzury. Taka okazja zdarza się jedynie raz w życiu i cała rodzina mobilizuje się, aby wszystko zostało dopięte na ostatni guzik i żeby każdy prezentował się doskonale.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here