Jak sadzić tuje

Jest wiele drzewek ozdobnych, ale bez wątpienia najpopularniejsze z nich są tuje.
Ale należy zadać sobie pytanie jak sadzić tuje?
Ogrodnicy bardzo często je sądzą ze względu na ich atuty ozdobne.
Tuje należą do drzewek ozdobnych są sadzone praktycznie wszędzie ze względu na to jak wyglądają.
Cena tuj zależy kiedy innymi od ich odmiany, wyglądu, wielkości oraz uformowania.
Ich cena waha się od 30 złotych są to tuje małe i nie szlachetnego gatunku, do nawet 2000 złotych kiedy tuja jest duża i ładnie uformowana.
Decydując się na sadzenie tuj należy zadbać o miejsce, w którym będą rosły, rodzaj gleby, nawozy, dostęp do wody, dostęp do słońca oraz do wielu innych czynników, które odgrywają kluczowe role jeśli chodzi o ich rozwój.
Najpierw powinniśmy dokładnie przemyśleć to gdzie zamierzamy posadzić naszą tuję.
Musimy zbadać jakość ziemi, na której chcemy zasadzić naszą tuję, najlepiej żeby występował w tym miejscu czarnoziem, który zapewni naszej tui niezbędne składniki mineralne do tego żeby rosła i miała się dobrze.
Jeśli w miejscu gdzie chcemy posadzić naszą tuję nie ma czarnoziemu, a zamiast niego jest piasek lub glina to sprawa się trochę komplikuje ze względu na to, że tego rodzaju gleby nie będą sprzyjały funkcjonowaniu naszej tui, dlatego właśnie w tej sytuacji powinniśmy zaopatrzyć się w czarnoziem, który dostaniemy w każdym sklepie ogrodniczym i nie tylko, a 20 litrowy worek ziemi kosztuje około 5 złotych.
Cena jest niska a nasza tuja będzie rosła dużo szybciej oraz będzie w dużo lepszej kondycji.
Następnie musimy zadbać o niezbędne do pielęgnacji tui nawozy, które sprawią, że nasza tuja będzie w bardzo dobrej kondycji i będzie wspaniale wyglądać.
Są nawozy ciekłe w postaci odżywek oraz nawozy stałe, które są dużo bezpieczniejsze ponieważ używając odżywek w płynie łatwo z nimi przesadzić i zaszkodzić naszej tui.
Dlatego polecałbym stosowanie nawozów starych.
Jeśli chodzi o sadzenie tui następnym czynnikiem jaki powinniśmy sprawdzić jest dostęp do słońca, który jest niezwykle ważny bo bez niego nasza tuja nie będzie rosnąć.
Bardzo ważną kwestią jest też dostęp naszej tui do wody w szczególności jesli tuja jest świeżo zasadzona, ponieważ świeżo zasadzona tuja potrzebuje dużo wilgoci w pierwszych trzech tygodniach od zasadzenia.
Najlepiej żebyśmy mieli możliwość codziennego podlewania naszej tui, a dzięki codziennemu podlewaniu zwłaszcza w pierwszych trzech tygodniach będziemy mieli pewność, że nasza tuja nie uschnie podczas przyjmowania się w nowym miejscu.
Ostatnim czynnikiem, o który powinniśmy zadbać przy sadzeniu tui jest zwrócenie uwagi na obecność owadów, które mogą zaszkodzić naszej świeżo posadzonej tui.
Podsumowując jeśli chcemy zasadzić tuje należy zwrócić uwagę na wiele czynników takich jak dostęp do wody, rodzaj gleby, występowanie szkodników oraz dostęp do światła słonecznego.
Gdy sadzimy tuje warto kierować się wymienionymi czynnikami, które będą miały na nią wpływ, bo przecież wiadomo, że jesli nasza tuja nie będzie miała dostępu chociażby do jednego z potrzebnych jej czynników to nie będzie zbyt szybko i bujnie rosnąć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here