jak podnieść ciśnienie

Hipotonia czy niedociśnienie nie jest co prawda tak niebezpieczna jak nadciśnienie, jednak może bardzo uprzykrzyć życie. Lekarze są sceptycznie nastawienie do leczenia medykamentami, hipotonii. Uważają, że nie ma czegoś takiego jak zbyt niskie ciśnienie i skupiają się bardziej na leczeniu pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, Tym, którzy narzekają na niedociśnienie zalecają domowe sposoby.
Co pomaga na tę dolegliwość jak podnieść ciśnienie?
Mówi się, że prawidłowe ciśnienie krwi to 120 jeśli chodzi o ciśnienie skurczowe i 80 jeśli chodzi o ciśnienie rozkurczowe. Norma ciśnienia tętniczego zależy oczywiście od wielu czynników takich jak chociażby płeć, wiek pacjenta czy chorób. Inne normy są u osób chorych na np cukrzycę.
Każdy organizm reaguje inaczej i każdy kto zmaga się z hipotonią musi sam metodą prób i błędów wypracować swój sposób na to jak podnieść ciśnienie.
Najbardziej popularnym sposobem jest kawa. Zawarta w niej kofeina podniesie ciśnienie ale niestety na krótko.Poczujesz się lepiej na około 2 godziny. Identycznie zadziałają napoje energetyzujące z dużą dawką kofeiny czy guarany. Gwałtownie ale nie na długo.
Ćwicz regularnie i pij odpowiednią ilość wody mineralnej- to chyba jeden z lepszych sposobów. Aktywność fizyczna jest dobra na wiele dolegliwości. Świetnie sprawdza się również przy niedociśnieniu. Sport przyspiesza bicie serca oraz uelastycznia naczynia krwionośne. Polecane rodzaje sporów to: jogging, pływanie, jazda na rowerze czy gra w tenisa. Picie wody mineralnej natomiast poprawia metabolizm i nawadnia organizm. Przyjęło się, że powinno się pić 1 litr wody na 30 kg masy ciała. Inni badacze są zdania, że każdy z wyjątkiem dzieci, powinien przyjmować 2,5 litra wody dziennie.
Dobrze zbilansowana dieta oraz pięć posiłków dziennie, w równych odstępach czasowych. Głód obniża poziom cukru we krwi a co za tym idzie obniża również ciśnienie. Nie dopuszczaj więc do tego abyś czuł głód. Warto jeść co trzy godziny. Jest to optymalny czas również do tego aby utrzymać idealną sylwetkę.
Używki takie jak alkohol czy papierosy źle wpływają na samopoczucie niskociśnieniowców. Unikaj więc picia alkoholu, palenia papierosów ale również miejsc, gdzie jesteś biernym palaczem. Ma to taki sam, negatywny wpływ na Twoje samopoczucie.
Przebywanie w dusznych zatłoczonych miejscach również przyczynia się do spadku ciśnienia, za to spacery na świeżym powietrzu pomagają w podnoszeniu ciśnienia.
Niskociśnieniowcy nie powinni odstawiać soli, mówi się,że sól to zbawienie dla osób cierpiących na hipotonię. Warto jednak kupować sól himalajską a nie zwykłą kuchenną. Należy pamiętać, że sól zatrzymuje wodę w organizmie dlatego warto pić dużą ilość wody mineralnej.
Zamiast gorącej kąpieli w wannie, znacznie lepszy będzie prysznic. Naprzemienny prysznic z gorącej i zimnej wody sprawdzi się nie tylko przy hipotonii ale także poprawi krążenie krwi, ujędrni ciało a nawet pomoże w walce z cellulitem.
Osoby z niskim ciśnieniem nie powinny się zbyt długo opalać a także długotrwałe stanie wpływa niekorzystnie na ich samopoczucie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here