Internet - jego szybkość, a także z jakiego ip korzystamy

Obecnie zdecydowana większość społeczeństwa ma dostęp do internetu i większość osób korzysta z internetu codziennie. Jednak niewiele osób zastanawia się z jak szybkiego internetu korzysta albo jaki jest numer interfejsu sieciowego naszej sieci internetowej z jakiej korzystamy.

Niektórzy zastanawiają się jakie jest moje ip. W systemie Windows i w systemie Linux z łatwością możemy sprawdzić nasze ip. Wystarczy sprawdzić, to w ustawieniach w interfejsie sieciowym. Jeżeli nie wiemy jak sprawdzić szybkość naszego internetu albo nie wiemy jak sprawdzić jakie jest moje ip wystarczy skontaktować się z dostawcą naszego internetu, który poinformuje nas dokładnie o naszej usłudze. Czasami łatwiej skontaktować się z dostawcą internetu niż samemu, ręcznie sprawdzać liczbę nadawaną naszemu interfejsu sieciowemu. Przeważnie dotyczy, to osób starszych lub po prostu osób, które słabiej znają na użytkowaniu komputera i internetu.
Jeżeli myślisz sobie „ciekawe jakie jest moje ip”, a nie wiesz jak to sprawdzić możesz poszukać informacji w internecie. Na wielu stronach internetowych, które są swoistymi poradnikami jak sobie radzić w internecie albo na forach dla speców od komputerów czy internetu znajdziesz z łatwością odpowiedź na swoje pytanie dotyczące jakie jest moje ip albo jakiej prędkości internet posiadasz. Czasami na takich forach, stronach dowiesz się przypadkowo innych ciekawostek, które mogą w przyszłości przydać Ci się w korzystaniu z internetu.
Podpisując umowę z dostawcą internetu poza umową otrzymasz także router i modem. Po skonfigurowaniu swojego komputera i internetu będziesz mógł swobodnie cieszyć się z nowego internetu, który sprawi Ci dużo radości. W umowie znajdziesz na pewno odpowiedź na to jaką prędkość ma Twój internet. Natomiast dokładny numer ip, który został Ci przypisany będziesz mógł sprawdzić tylko na urządzeniu typu komputer, telefon albo tablet.
Czasami wiedząc jakie jest moje ip będziesz mógł wiedzieć czy możesz obejrzeć jakąś legalną transmisję sportową, która jest dostępna tylko dla mieszkańców wybranego kraju, a dokładnie osób korzystających z ip przypisanego w danym kraju. Warto wiedzieć jakie jest moje ip, bo często zdarza się tak, że mimo licznych kanałów sportowych polskojęzycznych żaden nie transmituje jakiegoś wydarzenia sportowego, na które z niecierpliwością od miesięcy czekaliśmy. Czasami można skorzystać z funkcji zmiany ip i wtedy automatycznie dowiemy się jakie jest moje ip, które zostało mi przypisane przy zmianie naszego interfejsu sieciowego. Wtedy korzystamy z wirtualnego adresu ip.
Wiedząc jakie jest moje ip oraz jaka jest szybkość mojego internetu czuję się pewniej i lepiej. Warto wiedzieć z jakiej jakości internetu korzystamy, a także znać go od tej bardziej technicznej strony. Każda wiedza jest przydatna. Szczególnie taka związana z aspektami informatycznymi, ponieważ informatyka i komputery są obecne w różnych aspektach naszego życia. W pracy, w domu, w szkole – wszędzie tam korzystamy z internetu, a co za tym idzie z ip.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here